sierpnia 06, 2015

5 OBOWIĄZKOWYCH WTYCZEK DO CHROMA


Masz Chroma? Więc ten post zdecydowanie jest dla Ciebie! Sprawdź jak usprawnić swoją pracę, śledzić swoje maile czy też nie pozwolić innym na śledzenie siebie. A może masz dość zapamiętywania swoich haseł (to samo do wszystkiego jest głupotą, wiesz o tym?) i szukasz rozwiązania? Czytaj dalej...


Są tacy ludzie, którzy umieją w Internety. Umieją lepiej niż ja i Ty, więc dla własnej satysfkcji i dla naszej wygody korzystania z przeglądarek tworzą różne cudowne wtyczki. Zebrałam takich pięć, bez których nie wyobrażam sobie funkcjonowania. Myślę, że i Tobie się przydadzą.

LAST PASS
Początkowo wydawało mi się, że wtyczka do zapamiętywania haseł jest podejrzanym narzędziem. Jednak kiedy zaczęłam jej używać całkowicie zmieniłam zdanie. Po założeniu konta i aktywowaniu LastPassa przy każdej próbie zalogowania do nowego serwisu pojawia się zapytanie o zapamiętanie kolejnego i kolejnego hasła. W taki sposób tworzymy swój własny sejf, a co najważniejsze możemy bez problemu udostępniać hasła innym (posiadającym konto w systemie) bez konieczności literowania go na głos. To świetne rozwiązanie dla wszystkich aktywnych w Internecie posiadających wiele kont na różnych portalach.


MAIL TRACK
Wysyłasz czasem maila i sterczysz koleje pół godziny przed monitorem czekając na odpowiedź? Masz coś ważnego do przekazania, a jedyną forma kontaktu pozostaje poczta? Ściągnij Mail Track'a, on pozwoli Ci się dowiedzieć czy Twój adresat przeczytał już Twoją wiadomość, a także kiedy to zrobił i... na jakiej przeglądarce.


PIXELBLOCK
Jest opcją dla tych, którzy nie chcą, aby ich śledzono. Jeśli więc nadawca ma zainstalowanego MailTracka, to... Twój PixelBlock, nie pozwoli mu na wyświetlenie informacji o statusie jego maili. Proste.

STRICK WORKFLOW
Przydaje się głównie wtedy, kiedy przychodzi zmierzyć się z jakimś zadaniem na wczoraj, a portale społecznościowe pochłaniają nasz czas. Strick Workflow na 25 min blokuje wszelkie strony takie jak Facebook, Instagram, a przez kolejne 5 minut wygasza monitor i narzuca nam przerwę - idealną na zrobienie herbaty czy kawy.


TODOIST
Prosta lista zadań, która mierzy efektywność i pozwala na łatwe ogarnięcie rzeczy do zrobienia poprzez posegregowanie ich do konkretnych folderów. Jest i płatna opcja premium, basic w zupełności wystarcza na ogarniania podstawowych obowiązków. Nie wiem jak wy, ale ja uwielbiam... odhaczać :)Co dodalibyście do tej listy?
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli masz zamiar w swoim komentarzu zostawić mi odnośnik do swojego bloga lepiej od razu wyjdź! ZAKAZ REKLAM I LINKOWANIA. Odwiedzam KAŻDEGO, kto zostawia merytoryczny komentarz, a jeśli mi się podoba zostaję tam na dłużej. Nie potrzebuję specjalnego zaproszenia!
Jednocześnie dziękuję za każde słowo i każdego hejta :*

Copyright © 2017 Pata bloguje