marca 05, 2018

LIVIA, GADŻET NIWELUJĄCY BÓL MENSTRUACYJNY - CZY TO W OGÓLE DZIAŁA? TEST URZĄDZENIA I MOJA OPINIA

livia na okres

Już sama nie pamiętam jak to się stało, że natrafiłam w Internecie na Livię. Ale musicie mi wierzyć, że kiedy przeczytałam pierwszą linijkę objaśniającą mechanizm jej działania, aż podskoczyłam na krześle. Elektrostymulacja metodą na babskie bóle? Zero skutków ubocznych? Nigdy więcej tabletek? Brzmiało rewelacyjnie, a jak wyszło w praktyce? Koniecznie przeczytajcie!

Co to jest Livia i jak działa?

Livia to mały, poręczny elektrostymulator, wykorzystujący zjawisko przewodzenia przezskórnych impulsów elektrycznych, wywołujących określone zjawiska fizjologiczne - uwalnianie endorfin i blokadę "bramki bólowej". Najprościej mówiąc Livia niweluje ból, stymulując nerwy i mięśnie. Sprawia, że nie przechodzi on dalej i redukuje go o ok. 80%.

Elektrody podłączone do urządzenia wystarczy nakleić na podbrzusze, wcisnąć przycisk startu i według własnego uznania podkręcać intensywność impulsów lub je zmniejszać. 

Stymulacja prądami jest odczuwalna jako delikatne mrowienie, a efekt przeciwbólowy powinien pojawić się natychmiast po pierwszych impulsach urządzania. Livia jest całkowicie bezpieczna dla organizmu. Nie ingeruje w zdrowie, w kwestie płodności, równowagę hormonalną. Posada wszelkie potrzebne atesty, spełnia standardy i jest pozbawiona skutków ubocznych.

Kupując Livię w zestawie otrzymujemy urządzenie, etui, kabel do ładowania, parę elektrod, dwie pary żelowych nakładek (trzecia jest już na elektrodach). Jedna para nakładek wystarcza w mojej opinii na ok. 5 odklejeń. Ważne, żeby jednak w międzyczasie utrzymywać nakładki w czystości.

elektrostymulacja na okres
livia jak działa

Kilka słów o moim... okresie

Rozmawiając czasem ze znajomymi, które mówią mi, ze swojego okresu w ogóle nie czują mam ochotę wydrapać im oczy. Szczególnie w odniesieniu do mojego pierwszego dnia, kiedy to przeżywam całe spektrum uroków TYCH dni. Zimne poty, przeszywający ból podbrzusza, kręgosłupa, drżenie nóg, brak apetytu, napompowany brzuch, mdłości, wrażliwość na zapachy. Wszystko naraz. Ratuje mnie wtedy tylko... ketonal.

Drugi, trzeci dzień mam z górki. Coś tam pobolewa, raz słabiej, raz mocniej, doraźnie aplikuję więc ibuprofen (paracetamol na mnie nie działa), zmagam się wtedy z uczucie roztargnienia, sennością, ale w końcu żyję. Czwarty i piąty są, jakby ich nie było. 


Moja przygoda z Livią 

Pełna ogromnych nadziei pierwszego dnia z rana postanowiłam dać nam szansę. Zgodnie z zaleceniami przykleiłam elektrody na podbrzusze w odległości ok. 10 cm od siebie. Kliknęłam start, ale nic nie poczułam. Zaczęłam podkręcać intensywność, żeby sprawdzić czy urządzenie w ogóle działa - i wtedy się zaczęło...

livia gadżet na ból

Urządzenie zaczęło "kopać" mnie prądem, pod elektrodami czułam mrowienie, jakby ktoś łaskotał mnie, ale paznokciem. Dostosowałam moc Livii do swojego bólu i ruszyłam na zakupy. Idąc nie zastanawiałam się nad bólem, choć czułam się słabo, jak to na pierwszy dzień okresu przystało. Mimo że temperatura na zewnątrz wynosiła jakieś -14 stopni, musiałam rozpiąć kurtkę, bo robiło mi się gorąco. Ból się nasilał, ja zwiększałam moc Livii. 

Po dotarciu do sklepu musiałam już kupić tabletki. W drodze powrotnej łyknęłam 2 najmocniejsze Ibupromy, bo wyszłam z założenia, że w połączeniu z Livią taki duet da radę. Nie dał. Rzuciłam się na łóżko, zaaplikowałam Ketonal, zdjęłam Livię i zaczęłam miotać się w jeszcze większym z bólu, a potem ze zmęczenia zasnęłam na 3 godziny.

Dzień drugi i trzeci w całości przeżyłam z Livią. Wtedy, kiedy zwykle łykam doraźnie 1-2 tabletki dziennie, postanowiłam dać sobie na wstrzymanie i całkowicie oddać się urządzeniu. To nie tak, że pierwszego dnia Livia nie działała, ona po prostu nie poradziła sobie z moim bólem. Z brzuchem, z głową, z mięśniami. Apogeum bólu, które wtedy przychodzi, nie ulega nawet najmocniejszym lekom bez recepty. Taka moja natura i nie potrafię jej zmienić. 

livia z prądem
ból podczas okresu

Drugiego i trzeciego dnia czułam ból, czułam ukłucia, ale Livia skutecznie odwracała od nich moją uwagę. Kilka razy w ciągu dnia kliknęłam zwiększenie mocy, kilka razy zmniejszyłam intensywność. Ona wysyłała impulsy elektryczne, działała sobie w tle, ja robiłam swoje, kompletnie jej na sobie nie czując. 


Czy Livia działa?

Tak! Ale nie na wszystkich i może nie do końca tak jak nam się wydaje. 
  • Jeśli cierpisz na straszne bóle (takie jak mój pierwszy dzień) Livia nie jest dla Ciebie dobrym wyborem. Będzie delikatnie tuszowała ból, ale nie zniweluje go do zera, bez tabletki się nie obejdzie. 
  • Jeśli Twoje bóle są umiarkowane, czasem zaboli mniej, czasem bardziej, ale generalnie nigdy nie narzekasz i wystarcza Ci jedna tabletka, Livia jest dla Ciebie stworzona - skutecznie zamaskuje ból, ale nie oczekuj, że on zniknie ot tak. 

livia gel pads
livia czy to działa


Czy polecam Livię?

Myślę, że tak, choć w moim przypadku przydawać się ona będzie na drugi i trzeci dzień, kiedy ból będzie umiarkowany. Jeśli macie dość faszerowania się lekami przeciwbólowymi, które dodatkowo Was usypiają, to koniecznie musicie wypróbować elektrostymulację. Mało tego, że Livia działa podczas okresu, to świetnie radzi sobie także z innymi bólami napięciowymi mięśni i kręgosłupa. Jej cena, co prawda, jest zawrotna, ale przy rozłożeniu kosztu na kilka, kilkanaście lat? Same się zastanówcie. Livię możecie kupić tutaj.

Dajcie znać o myślicie o elektrostymulacji? Może macie jeszcze jakieś własne, sprawdzone sposoby na bolesny pierwszy dzień okresu?

livia a ból


Udanego tygodnia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli masz zamiar w swoim komentarzu zostawić mi odnośnik do swojego bloga lepiej od razu wyjdź! ZAKAZ REKLAM I LINKOWANIA. Odwiedzam KAŻDEGO, kto zostawia merytoryczny komentarz, a jeśli mi się podoba zostaję tam na dłużej. Nie potrzebuję specjalnego zaproszenia!
Jednocześnie dziękuję za każde słowo i każdego hejta :*

Copyright © 2017 Pata bloguje