kwietnia 27, 2018

HYBRYDY ZNISZCZYŁY MI PAZNOKCIE!

paznokcie po hybrydach


Taki tekst słyszę co najmniej kilka razy w tygodniu. Przewija się on przez paznokciowe grupy, pojawia się w komentarzach pod moimi zdjęciami na Instagramie i trafia do mojej skrzyneczki więcej razy niż w rzeczywistości powinien. Dlaczego? Czy hybrydy faktycznie niszczą paznokcie?

Oczywiście, że nie! W 99% przyczyną mechanicznych uszkodzeń paznokci jest zrywanie paznokci hybrydowych, żeli, akrylu czy tipsów na siłę. Często nieświadomie, albo niekontrolowanie, bo "coś mi się zadarło, a potem to już samo poszło". Płytka paznokcia składa się z warstw - jak podaje wiele źródeł przeciętna ich liczba to ok. 100 zrywając lakier na siłę pozbywamy się ok. 80%, nic więc dziwnego, że paznokcie po takim "zabiegu" są cienkie jak papier i nad wyraz się łamią.

Hybrydy nie niszczą paznokci!


To największe kłamstwo jakie krąży obecnie na świecie. Hybryda jest dodatkową warstwą zabezpieczającą wierzch płytki paznokcia przez mechanicznymi uszkodzeniami. Wzmacnia paznokieć, stanowi coś na kształt pancerza. Pozbywając się go we właściwy sposób nie ingerujemy w płytkę. Czy więc da się wytrzymać z 6 tygodniowym odrostem? Poniżej przykład, że się da, a pisanie, że 'co z tego, skoro przez te 6 tygodni' paznokcie przez hybrydę paznokcie nie oddychają, jest...TOTALNĄ GŁUPOTĄ!

Paznokcie to wytwór macierzy paznokcia. Składa się w głównej mierze z keratyny (tak samo jak włosy). To znaczy, że paznokcie NIE MUSZĄ oddychać, bo zwyczajnie są tkanką martwą! Dowód? Zastanówmy się czy obcinanie paznokcie boli? A włosów? Żeby więc płytka paznokcia była zdrowa i mocna potrzebuje wzmocnienia od środka!

co na paznokcie po hybrydach

Jak wzmocnić paznokcie?

Na to jest wiele sposobów. Na paznokcie świetnie wpływa selen i cynk, ale też krzem, miedź, magnez, które biorą aktywny udział w procesie tworzenia białek, czyli naszej keratyny. Keratyna zbudowana jest z aminokwasów siarkowych, a dokładniej metioniny i cysteiny pobieranych z pokarmu. W dzisiejszym świecie ciężko jednak dietę zbilansowaną w taki sposób, aby dostarczyć każdej komórce naszego ciała perfekcyjnie dobraną dawkę minerałów, warto więc zastanowić się nad suplementacją!

 • SELEN - jest neutralizatorem szkodliwych substancji. Niezwykle ważny przy mojej niedoczynności tarczycy i mający wpływa na świetną kondycję paznokci. Co ciekawe selen działa przeciwbakteryjnie i chroni przed promieniami UV - także tymi emitowanymi przez lampy podczas manicure.
 • CYNK - jest bardzo potrzebny do syntezy bialek, co wpływa bezpośrednio na wzrost silnej i zdrowej płytki paznokcia. Jego brak skutkuje na płytce paznokcia białymi plamkami.
 • MIEDŹ - bierze udział w budowie płytki rogowej wzmacniając jednocześnie powierzchnię paznokcia, a także pomaga w produkcji melaniny, dzięki czemu nasze paznokcie mają piękny, zdrowy kolor.
 • KRZEM - dodaje elastyczności i wytrzymałości naczyniom krwionośnym, co za tym idzie, wpływa na ich zdolność do prawidłowego przepuszczania płynów. Dzięki temu np. macierz naszego paznokcia otrzymuje wszelkie składniki konieczne do wzrostu płytki.
 • MAGNEZ - jego brak skutkuje nadmierną kruchością, łamliwością i rozdawajaniem się paznokci na wolnym brzegu.

Mój sposób na mocne paznokcie


Zasad, których przestrzegam jest aż i tylko pięć. Stosowane równocześnie dają świetne efekty.

 1. Nigdy nie zrywam hybryd!
 2. Stosuję odżywki na płytkę i nawilżam skórki i wały okołopaznokciowe CODZIENNIE!
 3. Używam chemii gospodarczej JEDYNIE w rękawiczkach!
 4. Skracam paznokcie do odpowiedniej długości, kiedy są za bardzo obciążone 
 5. Łykam tabletki, a dokładniej Kerabione dla włosów i paznokci, które zawierają wypisz wymaluj wszystko to, co najlepsze, najbardziej potrzebne i wypisane powyżej w odpowiednich dawkach.
  kerabione paznokcie czy działa

  Kiedyś narzekałam na stan i wygląd moich paznokcie (wstyd mi, ale TU możecie zobaczyć jak wyglądały np. 5 lat temu). Bez pancerza jakim są hybrydy, bez odżywek i bez suplementacji minerałami nigdy nie wyglądałyby tak jak teraz...  Jaki jest stan Waszych paznokci?
  Brak komentarzy:

  Prześlij komentarz

  Jeśli masz zamiar w swoim komentarzu zostawić mi odnośnik do swojego bloga lepiej od razu wyjdź! ZAKAZ REKLAM I LINKOWANIA. Odwiedzam KAŻDEGO, kto zostawia merytoryczny komentarz, a jeśli mi się podoba zostaję tam na dłużej. Nie potrzebuję specjalnego zaproszenia!
  Jednocześnie dziękuję za każde słowo i każdego hejta :*

  Copyright © 2017 Pata bloguje