sierpnia 11, 2019

OCZYSZCZACZ POWIETRZA PHILIPS - JAK SPRAWDZA SIĘ W KRAKOWIE? - ODPOWIEDZI NA WASZE PYTANIA

philips 4550/50 opinie

Zabijamy tę planetę. Z dnia na dzień powodujemy coraz więcej szkód i ingerujemy w ekosystem. Mówienie i pisanie o wpływie tych szkód na nasz organizm ma sens - wierzę, albo bardzo chcę wierzyć, z każdego z nas obchodzi przecież własne zdrowie. Co możemy zrobić już dziś, żeby żyć zdrowiej? Zadbać o to, czym oddychamy. 

Od ponad miesiąca w naszym krakowskim mieszkaniu mieszka oczyszczacz od marki Philips. I choć rzadko piszę już takie bezpośrednie recenzje sprzętów i zawsze staram się, żeby teksty miały wymiar edukacyjny i maksymalnie merytoryczny, to po pokazaniu oczyszczacza zadaliście na InstaStories mnóstwo pytań, które też często się powtarzały, więc stwierdziłam, że tekst z odpowiedziami na 10 z nich, będzie najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku.

Zaznaczmy, że mowa tutaj o modelu Philips 4550/50.

Jak to w ogóle działa?
Oczyszczacz bokiem zasysa powietrze i przetacza je przez 3 filtry - wstępny, węglowy i HEPA. Każdy z nich ma inne zadanie, w efekcie górą wypuszczane jest powietrze pozbawione drobnych cząsteczek takich jak pyłki, kurz, roztocza czy sierść zwierząt.

Mieszkam na wsi, ale mam obok siebie spalarnie śmieci, myślisz, że też zdałby egzamin?
Zdecydowanie! Jeśli nie jesteś wrażliwa na powietrze, to być może nie zauważysz tej zmiany dosłownie, ale Twój organizm na pewno Ci podziękuje!

Nie ma u mnie złego powietrza, nie jestem alergikiem, czy potrzebuję oczyszczacza?
Trzeba pamiętać, że oczyszczacz nie tylko oczyszcza powietrze ze smogu i alergenów! Radzi sobie z psią sierścią czy nawet kurzem! To nie znaczy, że kupując oczyszczacz można nagle przestać sprzątać! Oczyszczacz niweluje nieprzyjemne zapachy jak dym tytoniowy. Choć ciężko namacalnie pokazać jego efekt jestem pewna, że to sprzęt, który każdy powinien mieć w domu!

jak działa oczyszczacz powietrza

Dlaczego zdecydowałaś się na kupno teraz, a nie w zimie?
Wydaje mi się, ze to nie ma znaczenia? Lato to dla mnie okres mocno alergiczny - pyłki drzew, bylica. Czuję wtedy, że może zatoki zaraz wyzioną ducha. Aplikacja codziennie pokazuje mi, że ryzyko alergii jest wysokie, ale przybywając w domu zupełnie tego nie odczuwam. A w zimie? Przyjdzie mu zmierzyć się ze smogiem. A tutaj w Krakowie będzie miał naprawdę nie lada wyzwanie!

Czy posiada funkcję nawilżenia?
Ten konkretny model - AC 4550/50 - nie posiada takiej funkcji.

Czy da się dosłownie poczuć to powietrze?
Nie wiem czy będzie to oczywiste dla takiej zwykłej osoby. Ja jestem niezwykle wyczulona na powietrze. Szczególnie w zimie - czuję ogromną różnicę funkcjonując w Krakowie i jadąc gdzieś indziej. Nie chodzi nawet o sam zapach powietrza, ale o następstwa wdychania tego syfu - bóle głowy, zatoki, zaczerwienione oczy czy nawet osad na skórze (!).

Czy coś Cię rozczarowało, albo wyjątkowo zaskoczyło?
Ciężko mówić o rozczarowaniu, bo oczyszczacz doskonale spełnia swoją funkcję, należy jednak pamiętać, że żeby oczyszczanie było efektywne to okna w pomieszczeniu powinny być zamknięte. Czasem przy upale ciężko to sobie wyobrazić. Jestem też zachwycona aplikacją mobilną Air Matters
- mogę na bieżąco śledzić stan powietrza w mieszkaniu za pomocą telefonu. I nie muszę być blisko, żeby włączyć oczyszczacz mogę to robić z każdej odległości za pomocą jednego kliknięcia w smartfonie.

oczyszczacz powietrza a smog

Czy to nie jest głośne?
Zupełnie! Trochę szumi przy trybie turbo, ale nie jest to w żaden sposób jakiś hałas. Maksymalny hałas to ok. 60 dB.

Roślinki zadowolone?
Mam taką nadzieję :) Mamy okres letni, więc cześć z nich rośnie i kwitnie jak szalona, ale to jest uzależnione od pory roku. Nie mniej czystsze powietrze zdecydowanie im sprzyja, choćby przez to, że mniej syfu osadza się na ich liściach, co wspomaga procesy fotosyntezy. Wtedy i one lepiej oczyszczają powietrze pobierając z niego dwutlenek węgla i inne. Trzeba przyznać, że to doskonały duet!

Czy to jednorazowy koszt czy trzeba coś jeszcze dokupywać?
Żeby wszystko działało jak należy musimy pamiętać o regularnej wymianie filtrów - filtr węglowy około raz na rok oraz filtr HEPA raz na 2 lata. Jakby to sumować i dzielić to wychodzi ok. 180 zł rocznie.

Poza tymi odpowiedziami chciałbym Was także serdecznie zaprosić na szybką recenzję w formie filmu, gdzie pokazuje jak to wszystko działa i opowiadam o trudnym teście, któremu poddałam oczyszczacz.
A jak według Was? 
Fajna sprawa czy zbędny gadżet?


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Jeśli masz zamiar w swoim komentarzu zostawić mi odnośnik do swojego bloga lepiej od razu wyjdź! ZAKAZ REKLAM I LINKOWANIA. Odwiedzam KAŻDEGO, kto zostawia merytoryczny komentarz, a jeśli mi się podoba zostaję tam na dłużej. Nie potrzebuję specjalnego zaproszenia!
Jednocześnie dziękuję za każde słowo i każdego hejta :*

Copyright © 2017 Pata bloguje