kwietnia 22, 2013

STREFA RZECZY ULUBIONYCH (mata-stolnica)

Wyszło wreszcie słońce i odczułam przypływ wewnętrznej energii, którą tradycyjnie spożytkowałam w kuchni. Dziś z pomocą w moim pieczeniu przyszedł mi przeuroczy sklep
który dystrybuuje oryginalne i bardzo pomocne akcesoria kuchenne i nie tylko.


Już jakiś czas noszę się z zamiarem pokazania Wam czym firma mnie obdarowała i ciągle pojawia się coś co mi w tym przeszkadza.
Koniec końców jednak dziś startuje z pierwsza recenzją - maty i myślę, że pozostałe też pojawią się w bardzo nieodległej przyszłości.

WYGLĄD: Pomarańczowa mata wykonana została z silikonu. Tego przeznaczonego do kontaktu z żywnością. Jest bardzo łatwa w przechowaniu i bardzo odporna na gniecenie, zginania, rolowanie, które w jej przypadku nie pozostawia trwałych odgnieceń. Dzięki miarkom wyżłobionym w silikonie bardzo łatwo jest rozwałkować ciasto do pożądanego rozmiaru. 


UŻYTECZNOŚĆ: Podobne maty gdzieś rzucały mi się już w oczy, nigdy jednak nie kusiły na tyle mocno bym była w stanie je kupić. Kiedy przywędrowała paczuszka od Strefy, a przy macie znalazłam dokładny opis produktu postanowiłam wypróbować go na wszelkich możliwych płaszczyznach.
Mata zaliczyła zmywarkę - i pozostała nietknięta, zaliczyła piekarnik i 220C - pozostała nietknięta.


Co dalej? Ciasto nie wymagało podsypywania mąką, masa cukrowa do tortu z kolei pochłonęła o wiele mniej oleju niż zwykle, a rozpuszczona żelatyna połączona z barwnikami spożywczymi zeszła całkowicie nie brudząc i nie farbując maty i co najważniejsze nie pozostawiając na niej żadnej ryski.


W odróżnieniu od innych metalowych podstawek pod garnki w przypadku 
silikonowej maty od Strefy
mamy pewność, że sama w sobie się nie nagrzeje, a nawet jeśli to nie na długo.
Mata sprawdziła się jako stolnica, podkładka, a nawet jako dekoracja stołu!


Polecam odwiedziny Strefy Rzeczy Ulubionych.
Jestem pewna, że każda gospodyni i pani domu choćby z przypadku
odnajdzie tam jakiegoś czasoumilacza i kuchennego pomocnika.

Jak Wasze kuchenne rewolucje?6 komentarzy:

 1. O popatrz, a akurat szukam maty :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł:) I nie zajmuje dużo miejsca:)

  OdpowiedzUsuń
 3. pierwszy raz coś takiego widzę ;D

  OdpowiedzUsuń
 4. Posiadam i lubię, tyle że nie ze Strefy Rzeczy Ulubionych, moja też jest taka trocha sztywna, co mnie wkurza, bo po rozwinięciu roluje się, twoja jest świetna ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super sprawa.
  Jestem tutaj pierwszy raz i będę wpadać częściej ;)
  Zapraszam również do mnie ;)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli masz zamiar w swoim komentarzu zostawić mi odnośnik do swojego bloga lepiej od razu wyjdź! ZAKAZ REKLAM I LINKOWANIA. Odwiedzam KAŻDEGO, kto zostawia merytoryczny komentarz, a jeśli mi się podoba zostaję tam na dłużej. Nie potrzebuję specjalnego zaproszenia!
Jednocześnie dziękuję za każde słowo i każdego hejta :*

Copyright © 2017 Pata bloguje