kwietnia 13, 2017

JAKI ZESTAW STARTOWY OD SEMILAC WYBRAĆ?


Wróćmy na chwilę do hybrydowych podstaw, bo przecież zanim cokolwiek zmalujecie na swoich czy cudzych paznokciach, musicie zaopatrzyć się w porządny sprzęt. W tygodniu otrzymuję co najmniej kilka wiadomości dotyczących tego, jaką lampę polecam na początek i w co warto zainwestować. Wzięłam więc pod lupę zestawy oferowane przez markę Semilac i subiektywnie dodałam kilka słów od siebie.

Zanim przejdę do meritum, opowiem Wam jak wyglądały moje początki... O manicure hybrydowym usłyszałam po raz pierwszy w wakacje 2014 roku. Mało kto jeszcze wtedy dysponował jakąkolwiek merytoryczną wiedzą na temat lamp, lakierów i firm je produkujących. Sporo szukałam, próbowałam czytać opinie innych, ale w efekcie musiałam samodzielnie zbadać grunt. Nie chciałam inwestować dużych pieniędzy w sprzęty, nie wiedząc tak naprawdę czy przygoda z hybrydami mnie pochłonie. Nie zgadniecie, że... kupiłam wtedy latarkę LED, bazę, top i dwa kolory tragicznej jakości. To była totalna głupota! Zrobienie pierwszych hybryd zajęło mi jakieś 4 godziny, utwardzałam każdy palec osobno, każdą warstwę, a po dwóch dniach odkleiłam wszystko jak naklejki.

Potem przyszła kolej na większą lampę UV 36W, bo... była najtańsza z oferowanych, a możliwość wymiany żarówek przemawiała na jej korzyść. To był dobry krok na start, ale potem 2-minutowy czas utwardzania zaczął mnie zwyczajnie irytować.

Nie popełniajcie więc moich błędów. Zobaczcie, co napisałam o każdym z zestawów od Semilaca i wybierzcie ten, który najbardziej w tym momencie odpowiada Waszym potrzebom i doświadczeniu.

Zestaw Semilac Test Me LED 3W


- Semilac Base mini                                                     - Semilac Striper white
- Semilac Top mini                                                      - Semilac Nail Cleaner 
- Semilac Violet In The Dark nr 147 3ml                    - Semilac Nail Acetone 50 ml 
- pilnik prosty 100/180 power bank

semilac starter

OPIS:
Warto rozpocząć od tego, że design jest po prostu świetny! W tej jajko-lampie można z miejsca się zakochać. Wśród zalet wyróżnić możemy zgrabność, brak konieczności użycia prądu, kompaktowość, stosunkowo niską cenę, power bank w gratisie i małe pojemności lakierów, które - z drugiej strony -dla jednych mogą być wadą. Moc lampy jest mała, a pod światłem mieści się tylko jeden palec, co przypomina trochę moją przygodę z latarką, ale przecież...

DLA KOGO
...ten zestaw nie jest rekomendowany do wykonywania całego manicure. Ja też w takiej formie go nie polecam. Jest stosunkowo tani i wiele osób, które rozpoczynają przygodę z hybrydami, może kusić, ale niech będzie jedyne uzupełnieniem Waszej kolekcji. Jajkowa lampa idealnie pasuje do torebki, dołączony do zestawu power bank pozwala na szybką akcję ratunkową paznokcia, który pechowo się nadłamał czy pękł.

Zestaw Semilac Effective LED 9W


- Semilac Base 7ml                                                                    - Semilac Acetone 50 ml
- Semilac Top 7ml                                                                      - Semilac Nail Cleaner 50 ml
- Semilac Mini 3 ml (022, 130, 032, 068, 079)                          - Semilac Striper
- 2 drewniane pilniki                                                                 - waciki bezpyłowe 250 szt  
 - blok polerski                                                                           - lampa Semilac UV LED 9W

mostek ledowy semilac

OPIS:
Lampa jest zgrabna, mała i spokojnie wykonamy nią cały manicure hybrydowy. 9W wystarczy do utwardzenia hybryd i żeli, a pięć kolorów dołączanych do zestawu pozwala na pierwsze harce ze zdobieniami. Nie można niestety wybrać odcieni, co może niektóre z Was irytować. Kciuka musimy utwardzać osobno.

DLA KOGO?
Dla wszystkich dziewczyn, które rozpoczynają przygodę z manicure hybrydowym! Jest to opcja o tyle fajna, że jeśli cała zabawa nas wciągnie spokojnie - dokupimy lampę o większej mocy, a ta zostanie na spontaniczne wyjazdy. Taką małą lampą robiłam pełne mani Anii przed Blogowigilią - paznokcie przetrwały jej miesięczny wyjazd do Tajlandii (!), a ja nie musiałam targać ze sobą całego profesjonalnego sprzętu.

Zestaw Semilac Compact Lampa LED 6W


- lampa Semilac LED 6W                            - folie do usuwania lakieru hybrydowego - 50 szt.
- Semilac BASE - 7 ml                                 - waciki bezpyłowe - 250 szt.,
- Semilac TOP - 7 ml                                    - Semilac® Striper,
- Semilac kolor nr 026 - 7 ml                      - blok polerski,
- odtłuszczacz Nail Cleaner Pure 50 ml      - pilniki do paznokci - 2 szt.
- Semilac Acetone - 50 ml

zestaw startowy semilac

OPIS:
Podstawowa baza, top, rozkoszna czerwień i folie na pierwsze ściąganie to z pewnością atuty zestawu Compact. Do tego dochodzi romantyczna lampka 6W, której niestraszne hybrydy i żele. Czas utwardzania warstw to ok. 60 sekund.

DLA KOGO?
Podobnie jak w przypadku zestawu Effective, to set świetny na start i pierwsze próby okiełznania manicure hybrydowego w zaciszu własnego domu. To, czym różnią się zestawy, to wygląd lampy, minimalnie jej moc i sama zawartość. Zestaw Compact z pewnością zadowoli każdą wielbicielkę pięknego designu i będzie sprawdzianem na to, czy hybrydy Was w sobie rozkochają...

Zestaw Semilac Standard Lampa UV 4B 36W


- lampa Semilac UV 36 W                                                     - Semilac Acetone - 50 ml
- Semilac BASE/TOP 2 in 1 - 7 ml                                         - waciki bezpyłowe - 250 szt.
- Semilac kolor nr 007 - 7 ml                                                - Semilac Striper
- odtłuszczacz Nail Cleaner Pure - 50 ml                             - pilniki do paznokci - 2 szt.
- blok polerski                                                

standard semilac

OPIS:
Zestaw standard to przede wszystkim lampa UV, której czas utwardzania warstw hybrydowych wynosi dwie minuty. Jest to jednak stosunkowo najtańszy z dostępnych zestawów - dobry na start. Żarówki w lampie można wymienić, czyli odmiennie niż w lampie LED. Zaletą jest możliwość utwardzenia całej dłoni naraz. Lampa UV jest jednak stosunkowo duża, więc wożenie jej ze sobą będzie uciążliwe.

DLA KOGO?
To zestaw dla osób, które w domu... mają na niego miejsce. Zestaw standard to zestaw na start, który uczy cierpliwości i pozwala na drobne poprawki w trakcie robienia manicure. Szczególnie przydatny osobom, które malują paznokcie na jeden kolor i nie potrzebują wielu cykli utwardzania na poszczególne elementy zdobień.

Zestaw Semilac Individual LED 24W


- Semilac Base 7ml                                                              - Semilac Nail Cleaner 50 ml
- Semilac Mini 3ml (022, 130, 032, 040, 043)                     - Semilac Striper
- Semilac Top 7 ml                                                               - 2 drewniane pilniki
- waciki bezpyłowe 250 szt.                                                 - blok polerski,
- Semilac Acetone 50 ml                                                     - lampę Semilac UV LED 24W

lampa do hybryd

OPIS:
Semilac Individual zawiera lampę do zadań specjalnych, wyposażoną w czujnik ruchu. Nie musicie więc włączać jej za każdym razem, by rozpocząć proces utwardzania. Jej moc (24W) utwardza lakiery w 30 sekund, a więc zrobienie tradycyjnego mani jest bardzo szybkie. Lampa ma piękny design i kształt, jest ultralekka. Podobnie jak w zestawie Effective, nie mamy możliwości wyboru bazowych kolorów.

DLA KOGO:
Pracuję na tej lampie od dłuższego czasu, była ona dla mnie koniecznością! W pewnym momencie, kiedy już wkręcasz się w hybrydy, potrzebujesz większej mocy i krótszego czasu. Twoje działania napędza wtedy sprzęt, na jakim pracujesz. Lampa LED 24W to opcja dla średniozaawansowanych i osób, które pierwsze kontakty z manicure hybrydowym mają już za sobą.

Zestaw Semilac Professional Lampa LED 36W


- lampa Semilac LED 36 W                                          - odtłuszczacz Nail Cleaner Pure - 50 ml
- Semilac BASE - 7 ml                                                  - Semilac Acetone - 50 ml
- Semilac TOP - 7 ml                                                    - Semilac Acetone - 50 ml,
- Semilac kolor nr 034 - 7 ml                                        - waciki bezpyłowe - 250 szt.,
- Semilac kolor nr 134 - 7 ml                                        - Semilac® Striper,
- Semilac kolor nr 135 - 7 ml                                        - blok polerski,
- pilniki do paznokci - 2 szt.

profesjonalna lampa led

OPIS:
Jak sama nazwa wskazuje Semilac Professional to zestaw profesjonalny. Lampa LED 36W, dzięki dobremu rozmieszczeniu diod oraz odbijającemu światło wnętrzu, gwarantuje maksymalne utwardzenie warstw w najkrótszym czasie. To najbardziej efektywna lampa od Semilaca! Jej cena może niektórych zniechęcać, ale jestem pewna, ze dziewczynom pracującym na co dzień w salonach szybko się zwróci.

DLA KOGO:
Najbardziej wykorzystają ją dziewczyny profesjonalnie zajmujące się stylizacją paznokci. Jestem pewna, że wydobędą z niej maksimum! To nie znaczy oczywiście, że dla stawiających pierwsze kroki będzie zła, ale uważam, że inwestowanie w tak drogi zestaw na początku mija się z celem.

Semilac to zdecydowanie marka, która na rynku lakierów hybrydowych rozwija się najprężniej. Jestem niesamowicie ciekawa czym zaskoczy nas w przyszłości. Śledzę nowinki z zapartym tchem i cieszę się, że mogę być częścią semilacowej rodziny.

Jeśli macie jakieś pytania dotyczące lamp albo w ogóle hybryd, na które może znam odpowiedź, koniecznie zostawcie je w komentarzu. Jak zawsze zachęcam do zerkania na mój instagramowy profil i śledzenia hasztagu #patamaluje, gdzie dzielę się moimi paznokciowymi inspiracjami.A Wy? Na jakim sprzęcie pracujecie?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli masz zamiar w swoim komentarzu zostawić mi odnośnik do swojego bloga lepiej od razu wyjdź! ZAKAZ REKLAM I LINKOWANIA. Odwiedzam KAŻDEGO, kto zostawia merytoryczny komentarz, a jeśli mi się podoba zostaję tam na dłużej. Nie potrzebuję specjalnego zaproszenia!
Jednocześnie dziękuję za każde słowo i każdego hejta :*

Copyright © 2017 Pata bloguje