czerwca 24, 2017

PRIMER DO PAZNOKCI - DO CZEGO SŁUŻY? KIEDY GO UŻYĆ?

kiedy użyć primera?

Opowiadanie o manicure hybrydowym to dla mnie temat, który nigdy się nie kończy. Uwielbiam testować nowe produkty, a dobrze wiemy, że codziennie na rynku pojawia się coś nowego. Pośród nowych trendów i technik dobrze orientować się jednak w podstawach. Dziś mam dla Was kilka słów na temat primera - czym jest, do czego służy, kiedy go używać i przed wszystkim... którego - kwasowego czy bezkwasowego?


CZYM JEST PRIMER DO PAZNOKCI?

Primer to dla niektórych jeden z ważniejszych produktów używanych podczas stylizacji, dla innych zbędny dodatek. Ma on jednak nieoceniony wpływ na przyczepność płytki i trwałość manicure hybrydowego. Zadaniem primera jest odtłuszczenie (większe niż w przypadku odtłuszczacza) oraz zmiana PH naszej płytki paznokcia, co istotnie wpływa na kłopoty z trwałością nawet w przypadku ekstremalnie problematycznej płytki.

czym jest primer?

RODZAJE PRIMERÓW

Wśród primerów wyróżnić możemy dwa rodzaje - kwasowe i bezkwasowe. Primer bezkwasowy wysycha dłużej niż primer kwasowy. Odmiennie też do tego mocniejszego pozostawia na paznokciu lepki film oraz połysk. Primer kwasowy mocniej wytrawia płytkę, matowi ją i całkowicie odparowuje.

primer kwasowy

PRIMER KWASOWY

Primer kwasowy to produkt na bazie kwas metakrylowego. Silnie wytrawia i odkwasza płytkę idealnie przygotowując ją do nałożenia bazy. Choć kwas sam w sobie brzmi strasznie, to w rzeczywistości nie jest toksyczny. Należy jednak w aplikacji zachować umiar oraz rozwagę i przede wszystkim pamiętać o pracy z primerem przy otwartym oknie lub w wentylowanym pomieszczeniu. Primera nigdy nie nakładamy na gołą skórę, zachowujemy też ostrożność jeśli chodzi o skórki, bo może to wywołać ich podrażnienie. Kwasy te przy dłuższym stosowaniu mogą mieć drażniący wpływ na nasze gardło i powodować trudności z oddychaniem. Przy stosowaniu primera kwasowego pamiętajmy, że jest to produkt do użytku profesjonalnego, w związku z czym powinnyśmy dokładnie znać jego zastosowanie oraz sposób aplikacji. 

primer bezkwasowy

PRIMER BEZKWASOWY

Primer bezkwasowy jak sama nazwa wskazuje pozbawiony jest kwasów. Jest to produkt bezpieczny dla płytki paznokcia i znacznie bardziej uniwersalny niż jego silniejszy odpowiednik. Nie ma ostrego, kwaśnego zapachu, działa delikatniej niż primer kwasowy i świetnie radzi sobie ze zwiększaniem przyczepności u osób z mniej problematycznymi płytkami.

primer kwasowy

KIEDY I JAK STOSOWAĆ PRIMER?

Głównym zadaniem primera jest zwiększenie przyczepności płytki, to oznacza, że stosujemy go u osób, których płytka wymaga specjalnego (innego niż sam bloczek i odtłuszczacz) przygotowania. Primer bezkwasowy jest dość uniwersalny i sprawdzi się u osób z delikatnie tłustą płytką, a także jako wzmocnienie dla bazy witaminowej Semilac. Z kolej primer kwasowy to produkt dedykowany naprawdę trudnym przypadkom, gdzie lakier często się zapowietrza lub nagminnie odpryskuje. Problemy te mogą być spowodowane stanem zdrowia, problemami z hormonami lub po prostu skłonnością do potliwości.

Primer nakładamy na zmatowioną wcześniej bloczkiem polerskim i odtłuszczoną Cleanerem płytkę paznokcia. Primer bezkwasowy rozprowadzamy cienką warstwą i pozostawiamy do wyschnięcia, natomiast primer kwasowy aplikujemy kilkoma kropelkami na płytce, które same rozpływają się po płytce.

Teraz, kiedy już wiecie co i jak - ruszajcie do boju i koniecznie wpadnijcie na grupę Zakochane w hybrydach na Facebooku, żeby pochwalić się tym, co udało Wam się zmalować. Ten post jak i inne np. jak używać stylografu?, czym jest gradacja pilnika?, jaki zestaw od Semilac wybrać? - to jedne z postów wiedzowych, przydatnych w pracy nad manicure idealnym. Jeśli macie jeszcze jakieś pytanie, albo zagadnienia, które Was interesują, a dla mnie mogą być fajnym tematem na nowy post - koniecznie się nimi ze mną podzielcie! 

3 komentarze:

  1. Jeszcze nie używałam primera, na szczęście nie jest mi potrzebny :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja na szczęście nie mam problemu z trwałością manicure, ale wiem że taki kwas może mega zmienić trwałość. Używałam kilka razy i jest różnica :)

    OdpowiedzUsuń
  3. z wszystkich primerów jakie miałam ten semilaca jest moim zdaniem najlepszy !

    OdpowiedzUsuń

Jeśli masz zamiar w swoim komentarzu zostawić mi odnośnik do swojego bloga lepiej od razu wyjdź! ZAKAZ REKLAM I LINKOWANIA. Odwiedzam KAŻDEGO, kto zostawia merytoryczny komentarz, a jeśli mi się podoba zostaję tam na dłużej. Nie potrzebuję specjalnego zaproszenia!
Jednocześnie dziękuję za każde słowo i każdego hejta :*

Copyright © 2017 Pata bloguje