lipca 26, 2017

CO TO JEST WARSTWA DYSPERSYJNA, APEX I STRIPER? CZYLI O 20 DZIWNIE BRZMIĄCYCH SŁOWACH ZWIĄZANYCH Z PAZNOKCIAMI

wpis o paznokciach

Znam wiele historii dotyczących początków z hybrydami. Śmiesznych, czasem tragicznych w skutkach. Jak to dziewczyny utwardzały paznokcie przez 10-15 minut, bo na powierzchni płytki ciągle była mokra warstwa (oczywiście chodziło o dyspersję). Zebrałam więc trochę dziwnie brzmiących wyrazów i zapożyczeń z języka angielskiego, które na stałe zagościły w słownikach tych z nas, które z paznokciami bawią się nie od dziś.

Jeśli sama zaczynasz przygodę z hybrydami, metodą żelową lub po prostu chcesz dowiedzieć się co nieco o paznokciach koniecznie sprawdź poniższe propozycje. Może wśród znajomych masz kogoś, kto stoi na początku swojej ścieżki ze stylizacją? Koniecznie podeślij mu ten wpis i wesprzyj go w bojach na początku jego drogi.

CO TO JEST WARSTWA DYSPERSYJNA?

To lepka warstwa pojawiająca się podczas utwardzania lakierów hybrydowych. Jej zadaniem jest łącznie między sobą poszczególnych warstw - bazy z kolorem, koloru z kolorem, koloru z topem. Występuje ona całkowicie naturalnie i absolutnie nie jest efektem nie utwardzenia lakieru! Do wyjątków zaliczamy kolor czarny 031 Black Diamond oraz Top No Wipe, którego nie trzeba przemywać po utwardzeniu. 


CO TO JEST CLEANER?

Nazywany także odtłuszczaczem. To płyn, którym przemywamy płytkę paznokcia po jej zmatowieniu w celu odtłuszczenia oraz na samym końcu po nałożeniu topa w celu pozbycia się wcześniej wspomnianej warstwy dyspersyjnej.

CO TO JEST REMOVER?

To zmywacz do lakieru hybrydowego zawierający poza czystym acetonem do lanolinę zapobiegającą wysuszaniu skórek. Do kupienia tu.

CO TO JEST WRAP?

To nic innego jak paznokieć zawinięty w folię aluminiową przy ściąganiu hybryd.

CO TO JEST PRIMER?

To produkt zwiększający przyczepność płytki paznokcia. Wyróżniamy primery kwasowe i bezkwasowe. Czym się między sobą różnią przeczytasz we wpisie z primerami.

kiedy użyć primera?

CO TO JEST SONDA?

To przyrząd zakończony kuleczką, który pomaga w postawieniu idealnej kropki przy okazji zdobienia paznokci. Sondę zobaczycie tutaj, używałam jej przy zdobieniach z wszelkimi okrągłymi elementami.

CO TO JEST PUSHER?

To narzędzie pomagające odsunąć skórki. Ma zaokrąglony kształt idealnie dopasowujący się do płytki paznokcia. Używam go na sobie, a ostatnio pokazywałam jak męczyłam nim mężczyznę.

CO TO JEST STRIPER?

To małe cacko wyglądające jak piórko do gitary pomagające w zdjęciu lakieru hybrydowego po jego odmoczeniu. O taki!

CO TO JEST FREZ?

Frez to wymienna końcówka do frezarki - urządzenia służącego do ściągania paznokci głównie żelowych i akrylowych. W zależności od rodzaju ściąganego materiału wyróżniamy wiele różnych kształtów, rozmiarów.


CO TO JEST STYLOGRAF?

Stylograf wygląda jak pióro i służy do precyzyjnych wzorów malowanych za pomocą tuszu kreślarskiego. Jak się go używa i co można wyczarować z jego pomocą zobaczycie we wpisie dotyczącym stylografu.

stylograph semilac

CO TO JEST RAPIDOGRAF?

Rapidograf w swoim działaniu podobny jest do stylografu. Jeśli chcesz się dowiedzieć czym się od niego różni zapraszam tutaj.


CO TO JEST WATERMARBLE?

To technika zdobienia paznokci. Polega na"rozlewaniu" lakieru na powierzchni wody i tworzeniu rozmaitych wzorów, a następnie zanurzaniu paznokcia w wodzie w taki sposób, aby lakier się do niego przylepił. Ja wolę watermarble bezpośrednio na paznokciu. Pokazywałam we wpisie z wzorkami jak dokładnie je zrobić.

CO TO JEST KNITTED NAILS?

To inaczej sweterki - zdobienie bardzo popularne jesienią i zimą, które pozwala wyczarować na paznokciach wzory przeniesione z ciepłych, wełnianych swetrów. Jak? Sprawdź tutaj.

CO TO JEST NEGATIVE SPACE?

To zdobienie, przy tworzeniu którego pozostawiamy pewną część paznokcia "gołą". Zostawiamy prześwit i pokazujemy tym samym naszą naturalną płytkę. Robiłam ostatnio takie zdobienie, a cały tutorial dostępny jest na moim kanale na YT.

CO TO JEST BLUR EFFECT?

Blur Effect to zdobienie wykorzystujące rozmycie, rozpływanie koloru. Można je stworzyć za pomocą farbek akrylowych wymieszanych z wodą lub np. rozrzedzonych Semi Artów. 

wzory na hybrydach

CO TO JEST ONE STROKE?

To technika polegająca na tworzeniu pięknych przejść i cieniowań już za pomocą jednego pociągnięcia pędzlem. Zdobienia One Stroke zapierają dech w piersiach, więc jeśli macie ochotę nauczyć się co i jak, to Akademia Semilac ma w swojej ofercie takie szkolenie.

CO TO JEST SARAN WRAP?

To zdobienie z wykorzystanie woreczka foliowego. Nieutwardzony, lecz pomalowany paznokieć traktujemy woreczkiem odbijając na nim różne wzory. Zobaczcie!


CO TO JEST DRIPPING NAILS?

To wzór tzw. cieknących paznokci. Do podejrzenia i zainspirowania się tutaj.

CO TO JEST APEX?

O ile krzywa C zaczyna się już przy łuku paznokcia i kończy na wolnym brzegu, to apex jest najwyższym punktem przedłużanego paznokcia, którego zadaniem jest zapewnić płytce wytrzymałość w kwestii uszkodzeń mechanicznych 


CO TO JEST OBŁĄCZEK?

Obłączek/lunula to białe miejsce na paznokciu tuż przy wale paznokcia. Mówi się, że półksiężyce świadczą o naszą zdrowiu. Brak obłączka lub jego nieznaczna widoczność może świadczyć o przemęczeniu fizycznym i psychicznym osłabieniu lub o jakiejś chorobie, często związaną z tarczycą. 

Macie jeszcze jakieś słowa, wyrażenia z którymi miałyście problem na początku? A może nadal są dla Was niezrozumiałe? Może znacie jeszcze jakieś słowa, które goszczą w słownikach zakochanych w hybrydach? Przypominam, że na Facebooku działa grupa o właśnie takiej nazwie, gdzie wspólnie dzielimy się inspiracjami i poruszamy inne nurtujące nas tematy. Masz ochotę dołączyć? WPADAJ!


A jak wygląda Twoja hybrydowa przygoda?


5 komentarzy:

 1. świetny i bardzo przydatny wpis. az sie zdziwilam, ze tyle nazw znam :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Swietny wpis dla hybrydowych laikow takich jak ja <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiedziałam, że takie słowa istnieją 😂

  OdpowiedzUsuń
 4. Niektórych słów nie znałam 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Super post, jako początkująca na pewno bym się ucieszyła z takiego!
  Ostatnio Saran Wrap bardzo mnie zauroczył, dobrze że już wiem jak się nazywa od teraz :D

  OdpowiedzUsuń

Jeśli masz zamiar w swoim komentarzu zostawić mi odnośnik do swojego bloga lepiej od razu wyjdź! ZAKAZ REKLAM I LINKOWANIA. Odwiedzam KAŻDEGO, kto zostawia merytoryczny komentarz, a jeśli mi się podoba zostaję tam na dłużej. Nie potrzebuję specjalnego zaproszenia!
Jednocześnie dziękuję za każde słowo i każdego hejta :*

Copyright © 2017 Pata bloguje