listopada 11, 2015

JAK ZROBIĆ SWETERKOWE PAZNOKCIE?


Nie wiem jak jest u Was, ale moje pierwsze skojarzenie na hasło: jesień, to poza liśćmi... sweterki! A skoro wyprzedaże trwają, sweterkowe kubki w Biedronce już były, to co powiecie na sweterki na paznokciach? To mój pierwszy raz, bądźcie wyrozumiali!

Przy okazji prezentuję nowe dwa kolory w mojej kolekcji Semilac - Disco Gold (037) i Frappe (135). Aktualnie kiełkuje w mnie uczucie do brudnych czerwieni i intensywnego bordo. To wszystko połączone z matowym topem i drobnym ćwiekiem na jeden z palców podoba mi się tak bardzo, że już przymierzam się do nowego zamówienia.

Knitted nails jednak zawsze mi się podobały, ale nie miałam odwagi się za nie brać. Trzeba przyznać  im jedno - ładnie prezentują się na długich i wąskich paznokciach, dlatego ciągle mam pewne obiekcje do tego jak wyglądałyby u mnie.


Wykonanie sweterkowego manicure wymaga niezwykłej precyzji i stabilnej ręki. O ile zrobienie wzorków prawą ręką nie jest dla mnie już bardzo trudne, tak lewa wciąż kuluje. Wzięłam sobie jednak za punkt honoru wypracowanie i wyćwiczenie malowania prawej dłoni.

-----------------------------------------------------------

Do wykonania sweterkowego manicure potrzebować będziecie:


bloku polerskiego
drewniany patyczek/sondę
cleaner/odtłuszczacz
waciki kosmetyczne
top, bazę i kolor 
lampę UV/LED


-----------------------------------------------------------

  1. Rozpoczynamy od zmatowienia płytki paznokcia. Delikatnie - byleby nie błyszczała. Na pewno nie chcesz zniszczyć sobie płytki, prawda?
  2. Nakładamy kolejno bazę - utwardzamy i 2 warstwy koloru - utwardzamy.
  3. Paznokcie na których nie będziecie wykonywać wzorku możecie od razu pokryć topem, żeby się nie zabrudził i nie zaprószył, a po utwardzeniu przemyć cleanerem.
  4. Przygotowujemy sobie dosłownie kroplę koloru, patyczek lub sondę.
  5. Malujemy wzorek na jednym z paznokci poprzez naniesienie grubszych kresek na płytkę - utwardzamy.
  6. Poprawimy wzorek jeszcze raz lub i dwa utwardzając każdorazowo.
  7. Pokrywamy całość topem.

Było ciężko, ale chyba jakoś to wyszło. Pamiętajcie, że po pokryciu topem wzorek staje się delikatniejszy i nieco mniej widoczny. Jeśli zależy Wam więc na bardzo mocnym, wyrazistym wzorze koniecznie musicie poprawić go kolorem co najmniej 3 razy. Co myślicie o tym wzorze? A może zestawiłybyście jakieś inne jesienne kolory? Jakie są Wasz propozycje na jesienne mani? Sprawdźcie moje inne pomysły na wzorki na hybrydzie!
Wyszedł mi sweterek?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli masz zamiar w swoim komentarzu zostawić mi odnośnik do swojego bloga lepiej od razu wyjdź! ZAKAZ REKLAM I LINKOWANIA. Odwiedzam KAŻDEGO, kto zostawia merytoryczny komentarz, a jeśli mi się podoba zostaję tam na dłużej. Nie potrzebuję specjalnego zaproszenia!
Jednocześnie dziękuję za każde słowo i każdego hejta :*

Copyright © 2017 Pata bloguje