maja 05, 2021

OMBRE, MILKY I BABY BOOMER - CZYM SIĘ RÓŻNIĄ I JAK JE WYKONAĆ?

milky ombre jak je zrobić

Wiosna - czas pasteli, naturalnych barw, nienachalnych zdobień i... ombre! Jak co roku ten trend odżywa w tym właśnie okresie. Po ciężkich, ciemnych, zimowych połączeniach kolorystycznych każdej wielbicielce paznokci marzy się dodanie paznokciom lekkości i wiosennego vibe'u. Jak? Cieniowaniem!

A jeśli mowa o cieniowaniu i subtelnym przechodzeniu przez siebie kolorów, to pewnie w myślach właśnie głośno mówicie - OMBRE. Technik jego wykonywania jest kilka i każdy pewnie ma jakąś swoją  ulubioną, ale... co warto wiedzieć - ombre ombre nie równe. Nazw jest wiele, więc, żeby się w tych kolorowym chaosie nie zgubić, to dziś krótka ściągawka.

ombre jak zrobić

Ombre na paznokciach - czym jest i jak je wykonać?

Najprościej rzecz ujmując ombre na paznokciach, to metoda stylizacji paznokci, dzięki której uzyskujemy łagodne przechodzenie kolorów między sobą - czy to w kontekście ich nasycenia, rozjaśnienia, przyciemnienia, czy po prostu zestawiając ze sobą na pozór odmienne kolory i uzyskując łagodne przejście tonalne.

baby boomer najłatwiejszy sposób

Techniki wykonywania ombre:

  • gąbeczka - ombre wykonujemy nakładając na specjalną gąbeczkę kilka kolorów i ruchami przypominającymi stemplowanie odbijamy je przechodząc przez połowę paznokcia w górę i w dół. Zaleta tej metody jest szybkość wykonania, ładne, delikatne przejście. Natomiast warto wyposażyć w dobre, zbite gąbeczki, które po pierwsze nie będą chłonęły lakiery do środka, po drugie przy stemplowaniu nie będą zostawiać pęcherzyków powietrza na powierzchni paznokcia. Warto pamiętać, że ombre wykonujemy mięsistą stroną gąbeczki, nie śliską, a żeby na naszym paznokciu nie pojawiły się żadne zabrudzenia i pyłki kurzy dobrze gąbeczkę przestemplować kilka razy przez taśmę klejąca lub po prostu szablon do przedłużania paznokci. Wtedy pozbędziemy się paproszków. Krok po kroku znajdziecie w moim walentynkowym filmie.
  • pyłki - to moim zdaniem najprostsza metoda uzyskania ombre. Wystarczy nam do tego kolorowy proszek i futrzasty pędzel. Na lepką, dyspersyjna warstwę koloru - najlepiej jasnego - nanosimy kolorowe pyłki. Pędzelkiem wklepujemy, a następnie delikatnie rozcieramy granice przejścia. Kolory są nasycone, działania szybkie, a efekt? WOW. Zobaczcie to na filmie!
ombre pyłkami
  • pędzelek do ombre - ważne jest, żeby posiadał on rozczapierzone włoski, wtedy przejście będzie subtelne i płynne. Ombre pędzelkiem wykonujemy nakładając obok siebie dwa kolory i szybkimi ruchami zacierając granicę między barwami. Jak to wygląda w praktyce - zobaczcie tutaj.
  • aerograf - to już przyrząd dla profesjonalistów i salonów kosmetycznych. Pod wpływem ciśnienie w dyszy rozprowadza on lakier w  postaci delikatniej mgiełki na paznokci. Jego działanie można porównać do działa aerozolu.

Milky ombre i babyboomer


Oba te zdobienia łączy jedno - ombre. Choć nazw jest kilka, to stylizacja bazuje na łączeniu kolorów za pomocą stopniowania. 

Milky ombre czyli niekwestionowany hit ostatnich miesięcy, to nic innego jak mleczne ombre. Do jego wykonania wykorzystujemy kolor bazowy oraz mleczny kolor, który aplikujemy na środek paznokcia. W moim przypadku wykorzystałam bazę Fiber od Semilac, która samoistnie się poziomuje i nie wymaga wielkiej wprawy w cieniowaniu.

milky ombre jak zrobić

Baby boomer - to ulepszony french. Do jego wykonania wykorzystujemy zazwyczaj jakiegoś nudziaka (u mnie kolor 513 Million) oraz białą pastę do zdobień np. Manicure Easy Decor od Semilac. W zależności od preferencji możemy skorzystać z cieniowania pędzelkiem do ombre, lub, tak jak zrobiłam to ja, wykorzystać gąbeczkę.

baby boomer jak zrobić
ombre na paznokciach

Jestem ciekawa czy macie swoją ulubioną technikę dla tego zdobienia. Muszę szczerze przyznać, że kiedyś nie lubiłam ombre. Spędzałam nad tym zdobieniem długie godziny, mocno się denerwowałam, a efekt nigdy nie był tak, jak sobie wymarzyłam. Wiecie co pomogło? Spoooro ćwiczeń i niezawodne produkty. Bez takich ani rusz. 

paznokcie ombre jak zrobić

To co? Tradycyjne ombre, 
baby boomer czy milky ombre?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli masz zamiar w swoim komentarzu zostawić mi odnośnik do swojego bloga lepiej od razu wyjdź! ZAKAZ REKLAM I LINKOWANIA. Odwiedzam KAŻDEGO, kto zostawia merytoryczny komentarz, a jeśli mi się podoba zostaję tam na dłużej. Nie potrzebuję specjalnego zaproszenia!
Jednocześnie dziękuję za każde słowo i każdego hejta :*

Copyright © 2017 Pata bloguje