sierpnia 25, 2021

SONICZNA SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW - CZY LEPSZA OD ZWYKŁEJ? - MOJA OPINIA PO MIESIĄCU TESTÓW OCLEAN X PRO ELITE

szczoteczka soniczna Oclean

Są rzeczy, które mimo upływu czasu się nie zmieniają - nadal jestem gadżeciarą. Choć może ciut mniej. Zakupy robię bardziej przemślane, staram się nad każdym produktem zastanawiać się kilka razy i wydawać pieniądze tyko wtedy, kiedy mam poczucie, że naprawdę potrzebuję tej rzeczy. Czy potrzebowałam więc nowej szczoteczki do zębów?

I tak, i nie. Gdyby nie fakt, że do testów zaprosiła mnie marka Oclean, możliwe, że nadal żyłabym w ciemnogrodzie i traktowała swoje zęby szczoteczką manualną, co w efekcie wcale nie byłoby bardziej ekonomiczną opcją.

Szczoteczka soniczna - czym różni się od zwykłej, obrotowej i hybrydowej?

Wydaje mi się, że o szczoteczce manualne pisać tu nie muszę, ale szczoteczki obrotowe, soniczne i hybrydowe zawsze wrzuca się do jednego worka - szczoteczek elektrycznych, a różnice są tu dość zasadne.

Szczoteczki obrotowe jak sama nazwa wskazuje kręcą się z dużą prędkością, poruszają się ruchem rotacyjnym i jest to średnio ok. 5 000 - 10 000 ruchów. Szczoteczki soniczne z kolei swoje działanie opierają o wibracje, a ruch głowicy zbliżony jest do "wymiatania" zanieczyszczeń. W efekcie, obrazowo, tworzą one z pasty o zębów swojego rodzaju pianę z aktywnymi składnikami, która jest wtłaczana w każdą przestrzeń po to, by jak najlepiej oczyścić zęby.

Szczoteczka hybrydowa to z kolei połączenie kilku opcji. Ta, którą kiedyś miałam okazję testować była połączeniem delikatnego włosia z silikonu z włóknami syntetycznymi i osiągała do 11 000 pulsacji na minutę. Dziś jednak kilka słów o moim ostatnim odkryciu - szczoteczce Oclean X Pro Elite.

szczoteczka Oclean opinia

Zalety szczoteczki sonicznej 

O co tak naprawdę chodzi z fenomenem szczoteczek sonicznych i czemu zrewolucjonizowały one codzienne mycie zębów? 

  • wygoda i łatwość użytkowania - głowica szczoteczki sonicznej nie różni się szczególnie od szczoteczki manualnej, zasada używania jest więc praktycznie taka sama. Co więcej, dzięki wibracjom szczoteczka dosłownie odwala za nas brudną robotę.
  • skuteczne oczyszczanie trudno dostępnych miejsc - dzięki pianie z pasty i wibracjom pęcherzyki powietrza wraz z składnikami aktywnymi docierają do wszelkich szczelin i zakamarków usuwając ok. 6 razy więcej płytki nazębnej niż inne szczoteczki.
  • zdrowe dziąsła - dzięki wyprofilowanym głowicom szczoteczki sonicznie działają też pozytywnie na dziąsła - delikatnie je masują i poprawiają ich stan.

Oclean X Pro Elite - rewolucyjna szczoteczka

A teraz już kilka słów o samym testowanym  przeze mnie modelu szczoteczki. Zaczynając od ogółu i przechodząc do szczegółu na uwagę zasługuje sam design szczoteczki - smukła, dobrze leżąca w dłoni i przede wszystkim lekka. Jest wodoodporna, wytrzymała i super szybko się ładuje (3,5 godziny na kablu wystarcza na 35 dni użytkowania). No i jest cicha, a umówmy się - nie ma chyba nic bardziej denerwującego z rana niż hałaśliwy sprzęt!

Oclean X Pro Elite wyposażona jest w dotykowy, kolorowy ekran, co jest ewenementem jeśli chodzi o szczoteczki soniczne! Większość modeli daje możliwość monitorowania i kontrolowania szczotkowania, a także timer w dedykowanej aplikacji. Tutaj zobaczymy wszystko bezpośrednio na szczoteczce! Sam ekran jest bardzo czuły, dzięki kilku ruchom mogę zmienić intensywność drgań, długość mycia czy tryb. Bez konieczności zaglądania do aplikacji.

jaką szczoteczkę do zębów wybrać?
oclean x pro elite funkcje

Szczoteczka posiada AŻ 32 prędkości działania, osiąga wibracje aż do 42 000 na minutę. Posiada 4 tryby pracy jak masaż czy tryb sensitive. Mogę zmieniać, wybierać, przebierać tak, by znaleźć dla siebie najlepsze program - w zależności jak mają się moje dziąsła, czy jaki efekt chce osiągnąć. Programów jest ponad 20! Co więcej sama mogę stworzyć swój spersonalizowany plan - dolną część zębów po prawej stronie potraktować masażem, a cała resztę trybem czyszczenia. Takich własnych planów mogę stworzyć ponad 100!

Mam tendencję do mocnego naciskania główki na zęby, co prowadzi często do krwawienia dziąseł. Oclean X Pro Elite zmniejsza wibracje, kiedy wyczuje, że nacisk jest zbyt mocny. Od miesiąca nie widziałam u siebie krwawiących dziąseł!

Ale rzecz, w której zakochałam się już na zabój to... mały element grywalizacji dla samej siebie. Po każdym szczotkowaniu szczoteczka wyświetla mi... ocenę moje mycia. A dokładniej procentowy stopień w jakim moje zęby zostały oczyszczone. Co więcej, dzięki  systemowi detekcji szczoteczka podpowiada mi, które miejsca zostały pominięte i wymagają poprawki. Mogę do tych stref wrócić i jeszcze lepiej o nie zadbać

czyszczenie zębów sonicznie
oclean opinie

Miesiąc z Oclean X Pro Elite - moja opinia


Nigdy nie miałam tak gładkich zębów! Nigdy mycie zębów nie sprawiało mi takiej frajdy i nigdy nie czułam się tak zmotywowana do robienia tego jak najlepiej! Jednym słowem - rewelacja! Zęby są suer oczyszczone, oddech świeży, a kamień nazębny dokładnie usunięty. Równocześnie mycie jest delikatne, włókna głowicy dopasowane do zębów, nie powodujące żadnych podrażnień.

To, co zauważyłam po miesiącu to wyeliminowanie praktycznie do zera problemu krwawiących dziąseł i innych problemów typu afty czy mocniejsze podrażnienia, delikatnie rozjaśnienie zębów i widoczne usunięcie przebarwień. 

Szczoteczkę Ocelan X Pro Elite kupicie tutaj!

efekty stosowania szczoteczki sonicznej

Post powstał we współpracy z marką Oclean


A Ty? Jakiej szczoteczki używasz?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli masz zamiar w swoim komentarzu zostawić mi odnośnik do swojego bloga lepiej od razu wyjdź! ZAKAZ REKLAM I LINKOWANIA. Odwiedzam KAŻDEGO, kto zostawia merytoryczny komentarz, a jeśli mi się podoba zostaję tam na dłużej. Nie potrzebuję specjalnego zaproszenia!
Jednocześnie dziękuję za każde słowo i każdego hejta :*

Copyright © 2017 Pata bloguje