października 31, 2017

3 WZORY NA PAZNOKCIE, KTÓRE NIE WYMAGAJĄ TALENTU ANI DODATKOWYCH AKCESORIÓW (SERIO!)

łatwe wzory na paznokcie

Wielokrotnie bywa tak, że kiedy pokazuję innym swoje paznokcie czy zmalowane wzorniki, chwytają się za głowę i z niedowierzaniem nią kręcą. Ustalmy coś - nigdy nie miałam talentu malarskiego, ale zawsze bardzo lubiłam prace manualne. To dlatego potrafię spędzić CAŁY dzień malując paznokcie i ćwicząc rękę, bo... to co robię NAPRAWDĘ jest kwestią wyćwiczenia.

Ostatnio byłam gościem na krakowskim spotkaniu blogerek. Wpadłam na zaproszenie dziewczyn organizatorek z moim semilacowym kuferkiem, żeby zaprezentować uczestniczkom trzy banalnie proste wzory, do których stworzenia nie potrzebowałyśmy nic poza kilkoma lakierami, bazą, topem i drewnianym patyczkiem.

W miejscu, w którym byłyśmy, było dość ciemno, miałyśmy też ograniczony czas, więc wzorki wyszły różnie. Mam nadzieję jednak, że w niektórych zaszczepiłam miłość do hybryd i pokazałam, że to wcale nie jest takie trudne, na jakie wygląda. Jednak na spotkaniu pojawiało się sporo haseł typu: "Ja mam tylko zestaw startowy, nie będę dokupywać specjalnie pędzelków i innych gadżetów", "Nie mam czasu na misterne wzory, a jednokolorowe paznokcie szybko mnie nudzą", "A ja to w ogóle nie mam talentu, ani cierpliwości...", więc pomyślałam, że wiele jest takich osób, które śledzą moje inspiracje, ale tylko patrzą i nie działają. Postanowiłam zatem podzielić się z Wami i wrzucić 3 wzory, które nie wymagają talentu, wielkich nakładów czasu (jeden to max 3-5 min roboty) ani żadnych dodatkowych akcesoriów (sama dla przykładu użyłam sreberka i... wsuwki).

SNAKE SKIN

wzorek na hybrydzie
 1. Malujemy paznokieć jasnym, bazowym kolorem. W moim przypadku jest to Hardi White. Utwardzamy w lampie.
 2. Na kawałku folii aluminiowej, ewentualnie SemiHolderze mieszamy wybrany kolor z topem w stosunku 1:1. I tak powstałą mieszankę nanosimy na paznokieć. NIE UTWARDZAMY!
 3. Końcówką wsuwki z kulką na końcu (lub po prostu sondą) szybkim ruchem nanosimy na płynną warstwę kropelki samego topu. Zacznie on "rozpychać" kolor, tworząc charakterystyczny wzór przypominający wężową skórkę. Utwardzamy, pokrywamy topem i gotowe!
hybrydy jak namalować wzorek
czym zrobić wzorki na paznokciach

"SWETEREK" Z ROSĄ


efekt rosy paznokcie

 1. Malujemy paznokieć na wybrany kolor i utwardzamy w lampie
 2. Matujemy paznokieć bloczkiem polerskim lub malujemy topem Mat Total.
 3. Za pomocą wsuwki nanosimy różnego rozmiaru kropki wykorzystując kolor bazowy. Utwardzamy. Kropki pokrywamy topem i utwardzamy.
Sprawdźcie także osobny post o sweterku i propozycje moich zdobieńWATER MARBLE


wzorki na hybrydzie
 1. Wybranymi dwoma, trzema lakierami za pomocą wsuwki (lub pędzelka/sony/patyczka) malujemy pionowe lub poziome paski. Nie muszą być proste, serio. Popatrzcie na moje!
 2. Szybkim ruchem przeciągamy po paskach od prawej do lewej lub od góry do dołu i na odwrót. Pamiętajcie, żeby po każdym przeciągnięciu wycierać narzędzie pracy. Utwardzamy w lampie.
 3. Nasz wzór pokrywamy topem i utwardzamy.

wzorki na hybrydach

Musicie mi uwierzyć, że są to banalne zdobienia i jestem przekonana, że KAŻDY, dosłownie KAŻDY sobie z nimi poradzi. Potwierdzeniem są dzieła dziewczyn po ostatnim spotkaniu. Nawet tych, które nigdy w życiu wcześniej nie miały styczności z lakierami hybrydowymi. Z czasem przychodzi ochota na więcej, bo hybrydy skutecznie w sobie rozkochują, ale pod okiem magików można wiele zdziałać. Jeśli jeszcze nie widziałyście jakie cuda udało mi się zmalować ostatnio na szkoleniu w Poznaniu pod okiem wybitnej Lory to szybko wpadajcie na kanał.

jak malować hybrydy
czym zrobić wzorek

Koniecznie dajcie mi znać, które z tych wzorów widziałybyście u siebie na paznokciach? Jeśli jeszcze nigdy nie próbowałyście swoich sił ze zdobnictwem, niech to będzie pierwszy raz! 
Koniecznie pochwalcie się potem efektami!


10 komentarzy:

 1. zdobienie, które nazwałaś sweterek z rosą podoba mi się najbardziej:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super! Ten ostatni wzór podoba mi się najbardziej ;0

  OdpowiedzUsuń
 3. Patrycja kontynuuj tę serię, bo zaszczepiłaś we mnie radość z tworzenia wzorków na paznokciach ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Podoba mi się ten wzór z kropkami 3D, ale jak pokryć później te kropki topem, żeby nie dotknąć matowej "bazy"? :D Mam wrażenie, że to dla mnie za trudne xd

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem w szoku :D Jeszcze trochę wytrzymam z odrostami i zmieniam pazurki na któryś z przedstawionych przez Ciebie :) Najbardziej przemówił do mnie kropkowany sweterek :)

  OdpowiedzUsuń
 6. dokładnie tak samo jak nanosząc pierwsze kropki. Maczamy wsuwkę/sondę w topie i robimy kropkę na kropce :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak myślałam, dzięki za potwierdzenie :P

  OdpowiedzUsuń

Jeśli masz zamiar w swoim komentarzu zostawić mi odnośnik do swojego bloga lepiej od razu wyjdź! ZAKAZ REKLAM I LINKOWANIA. Odwiedzam KAŻDEGO, kto zostawia merytoryczny komentarz, a jeśli mi się podoba zostaję tam na dłużej. Nie potrzebuję specjalnego zaproszenia!
Jednocześnie dziękuję za każde słowo i każdego hejta :*

Copyright © 2017 Pata bloguje