lutego 14, 2018

JAK APLIKOWAĆ SEMILAC METALLIC EFFECT? - KLASYCZNE LAKIERY OD SEMILAC Z METALICZNYM WYKOŃCZENIEM

efekt chromu na paznokciach

Mijają już prawie dwa tygodnie od premiery nowości Semilaca - metalicznych lakierów do zdobień. Na Instagramie w wiadomościach prywatnych padły już dziesiątki zapytań: "I jak? Faktycznie to takie ładne?". Toteż zebrałam się, porobiłam zdjęcia i... opisałam swoje pierwsze doświadczenia.

Przywykłam do tego, że Semilac zaskakuje na każdym kroku. Metaliczne nowości też były dla mnie szokiem, bo o marce, która jest liderem w branży ciężko się myśli w kontekście dalszego rozwoju - w sensie "Co nowego oni jeszcze mogą wymyślić?".

Semilac Metalic Effect to wyjątkowo ozdobny metaliczny efekt do lakieru hybrydowego, w formie lakieru klasycznego. Semilac Metallic Effect występuje w 9 wyszukanych odcieniach, posiadających metaliczny, chromowany połysk.

metallic effect kolory
jak aplikować metallic effect

Ale tym razem nie było tak, że przepadłam bez granic jak przy kolekcji Platinum czy ostatnich kocich okach. Do tego uczucia musiałam dojrzeć, a zmalowanie nowego wzornika nie wystarczyło, żeby w kolorach się zatracić. Przede wszystkim lakierem, który od razu sprawił, że mocniej zabiło mi serce był Navy. Ale te z Was, które mnie śledzą dobrze wiedzą, że mam hopla na punkcie wszelkiego bordo i wyrazistości.

CZY KOLEKCJA METALLIC TO KLASYCZNE LAKIERY?


Tak! To jednak efekt dedykowany lakierom hybrydowym. Dzięki Semilac Metallic Effect jesteśmy w stanie uzyskać piękny efekt chromu. Lakiery w pierwszym odczuciu wyglądają na bardzo perłowe, jednak po nałożeniu, w miarę upływu czasu ich wysychania na paznokciach pojawia się piękna metaliczna tafla bez widocznych drobinek i smug. To wspaniała alternatywa dla pyłków czy chromowanych folii transferowych.

lakiery metaliczne
kolory w kolekcji metallic effect

KOLEKCJA METALLIC EFFECT

Semilac Metallic Effect występuje w 9 wyszukanych odcieniach, posiadających metaliczny, chromowany połysk: 

Inspiracją do stworzenia kolekcji była energia skryta w metalizowanym lakierze aut wyścigowych! W świecie manicure lakier metaliczny daje moc prawdziwego lśnienia, które zwinnie wyprzedzi mdły wyraz stylizacji! 

klasyczne lakiery semilac
chrom na paznokciach semilac

JAK APLIKOWAĆ SEMILAC METALLIC EFFECT?


To dość proste, choć może wydawać się baaardzo skomplikowane. Przede wszystkim należy pamiętać, że lakiery z serii Metallic Effect są bardzo rzadkie - to oznacza, że bardzo łatwo zalać nimi skórki czy zrobić brzydkie smugi.

Metallic Effect powinien być także aplikowany na gładkie paznokcie,  o czym powinniśmy pamiętać już na etapie opracowywaniu płytki, bo pozostawione nierówności, bruzdki czy pozostałości po poprzednim manicure po nałożeniu metalicznego efektu mogą się uwypuklić, dając nieestetyczny efekt. 

Na paznokcia aplikujemy Semilac Base, neutralny lub jasny kolor dla podbicia koloru (zwróćcie uwagę, że mój wzornik jest mleczny!) i To No Wipe. Na tak przygotowane paznokcie możemy nakładać Semilac Metallic Effect. Ze względu na specyfikę produkt może się rozwarstwiać. Z tej przyczyny przed jego aplikacją należy wstrząsnąć buteleczką. Nakładamy bardzo cienką warstwę Semilac Metallic Effect... i czekamy około 2 minut na jego całkowite wyschnięcie (nie utwardzamy produktu pod lampą!). Ponawiamy czynność z drugą warstwą, a po wyschnięciu z pomocą bloczku polerskiego ścieramy wolny brzeg, na którym mógł zgromadzić się lakier. Całość zabezpieczamy ponownie topem. Czyli w skrócie:


jak używać metallic effect

Na koniec... uważajcie z buteleczkami na Waszych biurkach i stołach. Semilac Metallic Effect to bardzo rzadkie lakiery. W przeciwieństwie do hybrydy, kiedy się je przewróci (niech żyje zgrabność!) mogą... zniknąć szybciej niż nam się wydaje.

PS Spokojnie, białe biurko uratowane, wystarczył zmywacz bez acetonu. Tylko lakieru mi szkoda :)

jak wywabić lakier


A który Tobie wpadł w oko?


3 komentarze:

Jeśli masz zamiar w swoim komentarzu zostawić mi odnośnik do swojego bloga lepiej od razu wyjdź! ZAKAZ REKLAM I LINKOWANIA. Odwiedzam KAŻDEGO, kto zostawia merytoryczny komentarz, a jeśli mi się podoba zostaję tam na dłużej. Nie potrzebuję specjalnego zaproszenia!
Jednocześnie dziękuję za każde słowo i każdego hejta :*

Copyright © 2017 Pata bloguje