października 30, 2018

PIELĘGNACJA CERY U MĘŻCZYZNY Z ZAROSTEM I BRODĄ - FOREO LUNA 2 FOR MEN

foreo dla mężczyzn

Na pewno pamiętacie jak pisałam o tym, że uwielbiam markę FOREO. LUNA mini 2 jeździ ze mną na każdy wyjazd i zrobiła już sporo kilometrów. Z kolei gdy w czerwcu pisałam o UFO, czyli najnowszym dziecku marki, dodałam, że jednym z pierwszych testerów oprócz mnie był S...


Mój mężczyzna nie jest typem, który w sklepie czy drogerii spędziłby długi czas na rozczytywaniu etykiet. Raczej nie śledzi nowinek kosmetycznych, ale bardzo często z zaciekawieniem rozpakowuje moje paczki i niejednokrotnie razem ze mną testuje niektóre produkty. Takim sposobem kilka razy kazał wykonać sobie maseczkę za pomocą UFO, albo nie pytając "pożyczył" moją LUNĘ mini 2 do oczyszczania twarzy...

CERA MĘŻCZYZNY Z ZAROSTEM

Co warto wiedzieć o męskiej skórze? Przede wszystkim to, że cera mężczyzn jest znacznie grubsza niż nasza, kobieca. Panowie posiadają więcej zrogowaciałych komórek, natomiast mniej włókien sprężystych znajdujących się w skórze właściwej. Wszystko to sprawia, że cera naszych mężczyzn jest szorstka w dotyku, trudniejsza do nawilżenia, ale ciągle bardziej odporna na działanie czasu i wielu innych czynników zewnętrznych.

foreo men
luna 2 men

PODSTAWOWA PIELĘGNACJA CERY U MĘŻCZYZNY

Zabiegi wykonywane przez Panów nie powinny odbiegać od naszych kobiecych rytuałów, choć prawidłowe rozpoznanie typu cery naszego faceta może już na początku znacznie ułatwić sprawę i pomóc dobrać odpowiedniejsze środki pielęgnacji.

W przypadku S., którego cera pokryta jest w ok. 40% zarostem, zadanie jest nieco utrudnione. Przez brodę dotarcie do naskórka jest ciut problematyczne, a samo bujne owłosienie dość mocno ten naskórek wysusza. Kiedy więc pewnego dnia zobaczyłam go przy lustrze z moją różową LUNĄ w rękach, wiedziałam, że przy jakiejś kolejnej okazji będę miała dla niego pomysł na prezent...

FOREO LUNA 2 for MEN

Wybrałam szczoteczkę dla S., bazując trochę na własnych doświadczeniach z marką. Niejednokrotnie pisałam, że bez LUNY nie wyobrażam sobie wieczornego oczyszczania cery. A ponieważ decyzje zakupowe w tym związku podejmuję ja (i z reguły wygląda to tak, że S. sięga po prostu po to, co postawię mu na półce), wiedziałam, że z męskiej wersji LUNY na pewno będzie zadowolony.

LUNA 2 for MEN w precyzyjny sposób dba o męską skórę - głęboko oczyszcza, przygotowuje do komfortowego golenia i zapobiega starzeniu. My znaleźliśmy dla niej jeszcze jedno zastosowanie - świetnie sprawdza się do... mycia brody. LUNA za pomocą pulsacji T-Sonic złuszcza martwy naskórek i głęboko oczyszcza pory ze wszelkiego rodzaju brudu i zgromadzonego sebum. Specjalnie zaprojektowane włoski są znacznie twardsze niż w przypadku mojej wersji i dostosowane do grubości męskiej cery. Tylna strona szczoteczki ma funkcję masażu zapobiegającego starzeniu skóry. Pulsacje w tym przypadku przenoszone są na obszary podatne na zmarszczki, redukując ich widoczność i usprawniając mikrokrążenie krwi, co jest szczególnie ważne u mężczyzn w przypadku zmarszczek mimicznych, gdyż ich skóra zawiera 15 razy więcej mięśni przywłośnych, które szybciej się męczą (od uśmiechu oczywiście!).

pielęgnacja zarostu

LUNA A ZAROST

Może się wydawać, że szczoteczki soniczne od FOREO nie idą w parze z zarostem, a bujna broda zdecydowanie dyskwalifikuje je jako urządzenia do oczyszczania twarzy. Nic bardziej mylnego. Kiedy mój mężczyzna po raz pierwszy testował różową LUNĘ, włoski szczoteczki opierały się jego twardemu zarostowi. W przypadku męskiej wersji szczoteczki jest odwrotnie. Z pomocą dobrego żelu myjącego i dzięki pulsacjom włoski docierają w głąb brody nie tylko pielęgnując i oczyszczając naskórek, ale także myjąc cały zarost. Niejednokrotnie zamiast żelu do oczyszczania twarzy na szczoteczce znalazł się szampon do mycia brody, a zabieg oczyszczania nie dotyczył u S. bezpośrednio cery, a zarostu właśnie.

jak dbać o brodę?
porównanie luna foreo

W efekcie dzięki szczoteczce mój S. zaczął pamiętać o tym, żeby regularnie oczyszczać cerę i... pozbył się suchej, łuszczącej skóry. Nawet broda wydaje mi się jakby bardziej miękka niż za czasów traktowania jej po prostu rękami. Teraz tworzymy prawdziwy duet idealny!

męska szczoteczka do twarzy
szczoteczka soniczna dla niego

A jak wygląda pielęgnacja Waszych facetów?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli masz zamiar w swoim komentarzu zostawić mi odnośnik do swojego bloga lepiej od razu wyjdź! ZAKAZ REKLAM I LINKOWANIA. Odwiedzam KAŻDEGO, kto zostawia merytoryczny komentarz, a jeśli mi się podoba zostaję tam na dłużej. Nie potrzebuję specjalnego zaproszenia!
Jednocześnie dziękuję za każde słowo i każdego hejta :*

Copyright © 2017 Pata bloguje