maja 19, 2019

MICROPAINTING - EFEKTY SZKOLENIA W AKADEMII SEMILAC

opinia o szkoleniach akademia semilac

Może zacznijmy od tego, co ja właściwie na tym szkoleniu robiłam? Z wykształcenia jestem marketingowcem, na co dzień pracuję w agencji marketingowej, nie planuję być stylistką paznokci i pracować w salonie. Po co więc uczestniczyłam w szkoleniu i co mi ono dało? 

W ubiegłym tygodniu razem z Agą wybrałam się na trzydniowe szkolenie do Akademii Semilac w Poznaniu. Temat, który wałkowałyśmy przez trzy dni, to micropainting - technika zdobienia, którą najprościej ująć słowami: "Tu trochę plamy, tam trochę, teraz wymieszaj, zatrzyj granice, następnie kontury, światło i cień. I z kolorowej paćki masz dzieło sztuki". Nie kłamię. Byłam przerażona, kiedy pierwszego dnia Aga Ściepura pokazała mi twarz, którą przyjdzie mi namalować pojutrze. Czy wyszło? Ocenicie sami...

poznań akademia semilac
semilac poznań

PO CO MI TO SZKOLENIE?

Kiedy cztery lata temu próbowałam swoich sił w malowaniu paznokci, nie myślałam o tym jako o przyszłym zawodzie. Nadal tak tego nie traktuję. Manicure był i jest moim hobby, pasją, sposobem na spędzanie czasu. Nie wyobrażam sobie nagle zacząć myśleć o nim w kontekście zarobkowym. Mam wrażenie, że to zabiłoby zapał, serce i ochotę. 

Szkolenie jest dla mnie formą samorealizacji, kopem w tyłek i pokazaniem, że jednak coś potrafię, a ciężka praca nie idzie na marne. Każda kreska wychodząca spod mojego pędzla, która dzięki wyobraźni przeradza się we wzór czy obraz, napędza mnie i sprawia, że chcę więcej i więcej. 

Sama nigdy talentem nie byłam. Mało tego - nadal uważam, że nie jestem. Wszystko, co w stylizacji paznokci do tej pory osiągnęłam, to kwestia pracy, prób, błędów, szkoleń, upartości i... podstaw. Nigdy nie namalowałabym żadnego zdobienia, gdyby ktoś nie powiedział mi i nie pokazał jak rozłożyć je na części pierwsze. Wtedy stwierdziłam, że to jednak możliwe, a postępując zgodnie ze schematem, krok po kroku, nie ma możliwości, żeby się nie udało.

semilac szkolenie paznokcie
micropainting szkolenie

STOPNIOWANIE SZKOLEŃ

Szkolenia w Akademii Semilac są świetnie pomyślane. Każdy kolejny etap z danego zakresu tematycznego wykorzystuje nabytą już wiedzę i uzupełnia ją o nowe umiejętności. Ciężko przecież bez podstaw rzucać się na głęboką wodę i z miejsca oczekiwać, że po jednym dniu będziemy śmigać z malowaniem twarzy. Ale po trzech... już nie ma z tym problemu! W przypadku micropaintingu wygląda to następująco:
- stopień I - kwiaty, czyli studium z natury, części morfologiczne roślin, rodzaje lawowania, modelunek światłocieniowy, rodzaje barw, walor, sposoby pracy pędzlem, sposoby tworzenia konturu, idealny szkic.
- stopień II - zwierzęta, czyli elementy stopnia I + skalowanie, pojęcie siatki, kilka rodzajów lawowania, perspektywa.
- stopień III - twarze, czyli elementy stopnia I oraz II + podstawowe elementy anatomiczne i prawidłowe proporcje twarzy.

zdobienia paznokcie wiosna 2019
szkolenie ze zdobienia paznokci

OFERTA SZKOLENIOWA AKADEMII SEMILAC

Do tej pory udało mi się odbyć szkolenie ze zdobień halloweenowych, szkolenie Mix Zdobień (które bardzo gorąco polecam na początek pracy z wzorami) i trzystopniowe szkolenie micropaintingu. W ofercie Semilacowych Akademii jest jednak wiele więcej pozycji - zarówno dotyczących stylizacji, jak i szkoleń stricte technicznych. Całość prowadzona pod okiem profesjonalistów i prawdziwych mistrzów pędzla. Co w tym wyjątkowego? To, że ktoś stoi nad Tobą i na bieżąco reaguje na Twoje pytania czy wątpliwości, a cała jego rola sprowadza się do bycia Twoim prywatnym mentorem. Im więcej się nauczysz i dasz z siebie, tym lepiej. Zaprocentuje to w przyszłości i pozwoli na własny rozwój.

postać na paznokciach
semilac efekty szkoleń

CO OTRZYMUJESZ W RAMACH SZKOLENIA I CZY WARTO?

Wiedzę, ale o tym chyba pisać nie muszę? Do tego certyfikat potwierdzający Twoje umiejętności. Uprzedzając ewentualne pytania - umiejętności weryfikowane są przez instruktorów na bieżąco. Zdarzały się sytuacje, kiedy uczestnik szkolenia nie otrzymał certyfikatu, bo do zadowalających efektów było mu daleko. Po zakończeniu szkolenia czeka na Ciebie także 10% rabatu na szaleństwo w sklepie stacjonarnym Semilac.

opienie szkolenia semilac

Czy warto? Oczywiście, że tak! Wychodzisz z dawką inspiracji, usystematyzowaną wiedzą, gotowa podbijać świat z pędzlem w dłoni. A jeśli w tym momencie zastanawiasz się nad tym, czy to dobry moment, żeby pomyśleć o szkoleniu dla siebie, spróbuję dodatkowo Cię zachęcić - do 31 maja na zakup wszystkich szkoleń i pakietów szkoleń w Akademii Semilac w Poznaniu i Warszawie otrzymasz 15% zniżki z kodem: PATA15. Szkolenia mogą być realizowane oczywiście także po tym terminie.


Jak podobają Wam się moje efekty?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli masz zamiar w swoim komentarzu zostawić mi odnośnik do swojego bloga lepiej od razu wyjdź! ZAKAZ REKLAM I LINKOWANIA. Odwiedzam KAŻDEGO, kto zostawia merytoryczny komentarz, a jeśli mi się podoba zostaję tam na dłużej. Nie potrzebuję specjalnego zaproszenia!
Jednocześnie dziękuję za każde słowo i każdego hejta :*

Copyright © 2017 Pata bloguje