lipca 23, 2019

ATRAKCJE DLA DZIECI W KRAKOWIE - CO WARTO ZOBACZYĆ I GDZIE PÓJŚĆ?


Mój najmłodszy brat Maks przyjeżdża do mnie do Krakowa średnio raz, dwa razy w miesiącu. Po nic konkretnego, żeby zwyczajnie trochę razem pobyć i zrobić coś fajnego. Pisałam już o relacji, która nas łączy, i choć ten wpis o rodzeństwie ma już cztery lata, nic się w tej kwestii nie zmieniło. A ponieważ właśnie rozpoczęły się wakacje, a sporo moich czytelników to osoby z południa Polski, to postanowiłam zebrać najfajniejsze miejscówki, w których przez te wszystkie lata miałam okazję z Maksem być.

Jako starsza siostra czuję obowiązek, żeby młodemu zagospodarować czas, aby zamiast siedzenia przed komputerem zrobić coś, co zapamięta na długo. I wcale nie mówię tu o jakichś ekstremalnych przygodach, ale o miejscach i rzeczach, które dzieci po prostu zainteresują, wypełnią im czas.

Wiadomo, że jeśli mówimy o Krakowie, to punktem obowiązkowym jest Wisła, Wawel, Smok, Jama Smoka, ale to miejsca oklepane i pełne turystów. Czasem też pogoda nie dopisze, więc co wtedy? Sprawdź moje propozycje! Jestem pewna, że coś z nich Ci się spodoba :)

1. Muzeum Inżynierii Miejskiej

Ulubione miejsce Maksa, kiedy miał 3-4 latka. Wystawa stała dotycząca koła pochłaniała go na długie godziny. Serio. Przy każdej wizycie siedzieliśmy z godzinę albo więcej przy każdym eksponacie. Muzeum Inżynierii to jednak głównie tramwaje i stare pojazdy, a tych jest cała hala, przy czym obecnie część obiektu wyłączona jest z użytku ze względu na rozbudowę, która potrawa do 2021 roku.

Cennik: TUTAJ, rezerwacja: TUTAJ, adres: ul. św. Wawrzyńca 15.

kraków wystawa o kole

2. Muzeum Żywego Obwarzanka 

Odwiedziliśmy z Maksem to miejsce w lutym. Była historia obwarzanków i oczywiście część praktyczna - każdy z nas robił własnego obwarzanka z dowolnym dodatkiem. Można go było wziąć ze sobą "na pamiątkę" albo zjeść. Świetna sprawa!

Cennik: TUTAJ, rezerwacja: TUTAJ, adres: ul. I.Paderewskiego 4.

muzeum obwarzanka kraków

3. Papugarnia 

Szybki dodatek do zwiedzania. Szczególnie dla wszystkich dzieci zakochanych w zwierzętach. Przyznam się, że byłam tam raz z Maksem, a raz z S., i obu się bardzo podobało. Piszę, że to szybki dodatek, bo w środku nie da się spędzić więcej niż 15 minut, by nie obciążać zwierząt. 

Cennik: TUTAJ, rezerwacja: telefonicznie lub na miejscu, adres: Rynek Główny 23.

papugarnia kraków

4. Historyland 

Zlokalizowany tuż przy Dworcu Głównym wypełniony po brzegi klockami LEGO i eksponatami z nich zbudowanymi. Świetna propozycja dla fanów historii, zakochanych w wielkich bitwach.

Cennik: TUTAJ, rezerwacja: TUTAJ, adres: plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego 3.

5. Ogród Doświadczeń

Atrakcja dla dużych i małych. Trochę taki warszawski Kopernik, ale w pigułce i pod gołym niebem. W weekendy, przy ładnej pogodzie mocno oblegany.

Cennik: TUTAJ, rezerwacja: TUTAJ, adres: Aleja Pokoju 68.

kraków doświadczenia

6. Cinema City 4DX 

Kiedy zwykłe kino już nie wystarcza, fajnie wybrać się do CC 4DX - ruchome fotele, woda, efekty specjalne... Już chyba bardziej nie da się poczuć, że jest się w środku filmu czy bajki. 4DX dostępne jest w CH Bonarka.

Cennik i rezerwacja: TUTAJ, adres: Kamieńskiego 11.

7. Muzeum Lotnictwa 

Gratka dla fanów wielkich, podniebnych maszyn. Park pełen historii zakamarków i eksponatów dostępnych na wyciągnięcie ręki. Kilka sal wypełnionych po brzegi lotniczymi historiami.

Cennik: TUTAJ, rezerwacja: na miejscu, adres: al. Jana Pawła II 39.

samoloty kraków

8. Energylandia 

Nie muszę mówić, że to moja największa miłość jeśli chodzi o "bycie dzieckiem"? Pisałam o Energylandii już w tamtym roku. W tym roku odwiedziłam ją dopiero raz i wiem, że na tym się nie skończy. Jeśli marzysz o konkretnej dawce adrenaliny i całym dniu wypełnionym pozytywną energią, to jest to odpowiednie miejsce. Jeśli nie lubisz rollercoasterów, zawsze możesz wypocząć w strefie wodnej nad brzegiem czystego basenu, czując pod stopami najprawdziwszy piasek. Uwielbiam i mogłabym tam zamieszkać! W okresie wakacyjnym dojedziecie do Energylandii bezpośrednio z dworca w Krakowie - zarówno autobusem i pociągiem. Cena biletu w jedną stronę to od 7 do 15 zł.

Cennik i rezerwacja: TUTAJ, adres: al. 3 maja 2, 32-640 Zator.

energylandia atrakcje w krakowie

9. Cosmic MiniGolf 

Zabawa w golfa dla małych i dużych na godzinkę, dwie. Wszystko blisko w centrum Krakowa i  w prawdziwie kosmicznym designie. Robi więc wrażenie dla oka i na pewno zainteresuje małych poszukiwaczy przygód!

Cennik: TUTAJ, rezerwacja: na miejscu, adres: św. Agnieszki 9.

mini golf kraków

10. Go Kidz Kraków 

Nasza perełka. Miejsce dziecięcych uciech i spokoju rodzica. Świetna opcja na dzień, kiedy na zewnątrz pada, albo wręcz przeciwnie - jest zbyt gorąco. Klimatyzowane miejsce wypełnione po brzegi atrakcjami dla dzieci - zjeżdżalnie, tory przeszkód. W trakcie zabawy zbiera się wirtualne punkty, które wymienia na żetony, te zaś na atrakcje premium - cymbergaye i samochodziki. Jest nowocześnie, interaktywnie, a ja właśnie popijam kawę z balkoniku i nadaje do Was z samego centrum tej zabawy.

Cennik: TUTAJ, rezerwacja online: TUTAJ, adres: Rzemieślnicza 20G.

kraków go kidz
dla dzieci kraków

PS Nikt nie sponsoruje tego tekstu. Wszystkie propozycje to miejsca, w których sama byłam i które polecam całym serduchem. W tworzeniu tego wpisu pomagał mi... Maks, więc jeśli chcecie go docenić, to zostawcie mu serduszko pod którymś z jego zdjęć na Instagramie :)

Gdzie najszybciej się wybierzecie?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli masz zamiar w swoim komentarzu zostawić mi odnośnik do swojego bloga lepiej od razu wyjdź! ZAKAZ REKLAM I LINKOWANIA. Odwiedzam KAŻDEGO, kto zostawia merytoryczny komentarz, a jeśli mi się podoba zostaję tam na dłużej. Nie potrzebuję specjalnego zaproszenia!
Jednocześnie dziękuję za każde słowo i każdego hejta :*

Copyright © 2017 Pata bloguje