października 12, 2019

JAK ZROBIĆ PLECIONKĘ NA PAZNOKCIACH? - PAZNOKCIE NA JESIEŃ

jak zrobić jesienną kratkę na paznokciach?

W tamtym roku i jeszcze kilka lat wstecz jesienny prym na paznokciach wiodły sweterki. Dziś paznokciowy internet oszalał na punkcie plecionek. I trzeba przyznać, że jest się w czym zakochać. Plecione zdobienie na paznokciach wygląda tak realistycznie, że czasem aż trudno uwierzyć, że tak prosto je namalować.

Wygląda na mocno skomplikowane i na pierwszy rzut oka nie wiadomo od czego zacząć. Okazuje się jednak, że do jego stworzenia potrzebujemy trochę umiejętności manualnych i... dobry pędzelek z długim włosiem. To są absolutne podstawy, bez których może nam być ciężko wyczarować perfekcyjną plecionkę.

Jak się zabrać za plecionkę?

  1. Po pierwsze wybierz kolor tła - na moich paznokciach to kolor z zeszłorocznej kolekcji Semilac Sweater Weather, niestety niedostępny już w sprzedaży. Utwardź.
  2. Następnie za pomocą sondy nanieś na tło czarne kropki w równej odległości od siebie.
  3. Z pomocą długiego pędzelka połącz kropki ze sobą - zwróć uwagę w jaki sposób! Żeby było Ci prościej wyobraź sobie, że zamiast kropek masz kwadraty, a za każdego wierzchołka musi wychodzić linia prosta. Pierwsza próba może być skomplikowana, ale kiedy załapiesz schemat, pójdzie samo.
  4. Teraz kolej na cieniowanie - ja moczę płaski pędzelek połowę w topie połowę w czarnej hybrydzie i raz dwa macham smugi. Tu też mamy zasadę - paski pionowe cieniujemy od góry i dołu, a poziome na prawo i lewo.
  5. Czas na matowy top i wykończenie plecionki niechlujnymi pociągnięciami białą pastą (hybryda też da radę, ale będzie mniej napigmentowana i rzadsza)
Poniższy tutorial rozwieje wszystkie Wasze wątpliwości:Tak prezentuje się efekt końcowy już na moich paznokciach. Wydaje mi się, ze to kwintesencja jesieni w najczystszej postaci. Zdobienie proste i przyjemne, a efekt końcowy zachwyci każdego. Sama jestem fanką geometrii na paznokciach i zawsze mi się wydaje, że te misterne kreski mają w sobie coś magicznego. Zanim powiecie, ze nie potraficie namalować długiej i prostej - DOBRY PĘDZELEK - to jest rozwiązanie Waszych problemów. 

jesienne paznokcie
jak zrobić jesienne paznokcie


Dajcie znać jak Wam się podoba?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli masz zamiar w swoim komentarzu zostawić mi odnośnik do swojego bloga lepiej od razu wyjdź! ZAKAZ REKLAM I LINKOWANIA. Odwiedzam KAŻDEGO, kto zostawia merytoryczny komentarz, a jeśli mi się podoba zostaję tam na dłużej. Nie potrzebuję specjalnego zaproszenia!
Jednocześnie dziękuję za każde słowo i każdego hejta :*

Copyright © 2017 Pata bloguje