lipca 30, 2020

NEONY NA PAZNOKCIACH - HIT CZY KIT? JAK UJARZMIĆ NASYCONE KOLORY? - 10 NAJPIĘKNIEJSZYCH NEONÓW NA LATO OD SEMILAC

neon na paznokciach

Lato rządzi się swoimi prawami i... kolorami! Dziś we wpisie powiemy sobie trochę o neonach i o tym, co zrobić, aby na paznokciach wyciągnąć ich głębię. Często dostaję od Was wiadomości, że mimo kilku grubych warstw kolory prześwitują i tworzą się brzydkie smugi. Czy jest na to sposób? No jasne! Zapraszam do lektury.

Kolory lata - neony

Nie jest to jakieś ogromne odkrycie, że w lecie stawiamy na jaskrawe kolory. Neony przepięknie prezentują się z opalenizną, więc coraz więcej z nas sięga po te barwy. A mamy w czym wybierać - żółcie, zielenie, róże, pomarańcze... Im więcej koloru, tym lepiej!

Powiem Wam szczerze - gdybym każdej porze roku miała przyporządkować jakieś barwy, to zdecydowanie na jesień byłyby to bordo, brązy, z kolei zima to na pewno czerwień i złoto, wiosna to pastele, a lato? Tutaj panuje istne kolorowe szaleństwo!

kolory neonowe na paznokciach

Jak używać neonowych lakierów hybrydowych?

Na wydobycie z neonów pełni kolorów jest jeden niezawodny sposób - biały podkład jak 001 Strong White albo baza Fiber. Oba te produkty stanowią świetne tło dla neonów i pozwalają na pełne krycie kolorów przy maksymalnie dwóch warstwach produktu. Bez smug, bez prześwitów.

Neon neonowi nierówny, a każdy kolor wygląda inaczej w świetle dziennym i sztucznym. Wybierając kolor w salonie czy na sklepowej półce dobrze obejrzeć go pod kilkoma kątami. Może się bowiem okazać, że wybrany przez nas kolor kompletnie nie pasuje, co więcej - strasznie nas drażni. 

Jeśli marzy nam się intensywny kolor, ale brakuje odwagi, warto zastanowić się nad matowym wykończeniem z pomocą na przykład Top Mat Total. Takie Topy zabierają neonom nieco intensywności i łagodnie tonują barwę. Jeśli mat się przybrudzi (szczególnie jest to widoczne przy jaśniejszych odcieniach) wystarczy nasączyć wacik acetonem i delikatnie przetrzeć płytkę. Aceton przy takim jednorazowym kontakcie nie rozpuści nam Topu - spokojnie, a usunie wszystkie niepożądane zabrudzenia i zbierze zatłuszczenia, przez które Top może delikatnie się wybłyszczać.

jak używać neonowych lakierów?
neonowe paznokcie na lato

3 najczęstsze błędy popełniane przy neonowym manicure

  • brak umiaru - wiem, że wcześniej napisałam, że lato = kolor, ale... nie wszystkie naraz! Zestawienie ze sobą zieleni, różu i niebieskiego naprawdę nie będzie trafnym rozwiązaniem, a stylizacja nie będzie prezentować się przez to bardziej efektownie.
  • za grube warstwy - zwróćmy uwagę, że często neony to kolory, które już same w sobie zawierają dużo pigmentu. Wtedy czas utwardzania poszczególnych warstw powinien być dwukrotnie wydłużony, a same warstwy bardzo cienkie. Pamiętajmy o tym na przykład przy kolorze 156 Racing Car, który ma tendencję do marszczenia przy niewłaściwej aplikacji.
  • stosowanie Topów No Wipe z blokerem UV - takie Topy zmieniają barwę bazowego lakieru. Polecam więc szczególnie tutaj zwykły Top lub Top No Wipe Real Color.

paznokcie na lato 2020

10 kolorów na lato od Semilac i... 4 najnowsze neony

Żeby zainspirować Was do zmalowania neonowych paznokci, przygotowałam zestawienie 10 najpiękniejszych, nasyconych kolorów od Semilac. Nie ma wśród nich żadnego niebieskiego, to prawda. Dlaczego? Bo sama nie jestem fanką błękitnych paznokci. Wybrałam więc dokładnie te kolory, które sama najbardziej lubię. Znalazło się oczywiście miejsce dla nowości - 4 nowych neonków (w zasadzie to 3, bo Neon Red już poznaliście na Walentynki). Jestem ciekawa, który najbardziej wpadł Wam w oko?

semilac neonowe lakiery
kolory paznokci na lato

W moim rankingu 10 najpiękniejszych kolorów na lato znalazły się:


neonowe kolory na lato

A jaki jest Twój kolor na lato?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli masz zamiar w swoim komentarzu zostawić mi odnośnik do swojego bloga lepiej od razu wyjdź! ZAKAZ REKLAM I LINKOWANIA. Odwiedzam KAŻDEGO, kto zostawia merytoryczny komentarz, a jeśli mi się podoba zostaję tam na dłużej. Nie potrzebuję specjalnego zaproszenia!
Jednocześnie dziękuję za każde słowo i każdego hejta :*

Copyright © 2017 Pata bloguje