czerwca 27, 2021

DŁUGIE I MOCNE PAZNOKCIE - JAK JE ZAPUŚCIĆ, JAK O NIE DBAĆ?

mocne paznokcie

Z długimi paznokciami wcale nie jest taka prosta sprawa. Wystarczy jeden niekontrolowany ruch, wredna szczelina czy lecący z impetem w dół kubek, który próbujemy łapać, i trach... jeden poległ. Czy jest sposób na mocne, zdrowe i długie paznokcie? Co stosować, jak je wyhodować, co zrobić, aby odpowiednio o nie dbać?

"Zazdroszczę takich długich paznokci", "Ja nie umiem takich zapuścić", "Wow, też chcę takie długie" - gdybym za każdą taką wiadomość dostawała choćby złotówkę, dawno byłabym milionerką. Po tych wszystkich latach z hybrydami i uczeniem się swoich paznokci, zdradzę Wam więc wiedzę tajemną - co ma wpływ na Wasze paznokcie i co możecie zrobić, żeby zawsze były długie i mocne.

Paznokciowe fakty i mity

O tym, że hybrydy niszczą paznokcie, słyszał już chyba każdy. Czy faktycznie tak jest? I tak, i nie. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób ściągamy hybrydową warstwę z płytki. Jeśli na siłę, nieumiejętnie frezarką, zbyt mocnym pilnikiem, wtedy owszem - ze zdrowej płytki mamy papier.

Niestety żadne preparaty nie są w stanie przywrócić płytki do poprzedniego stanu. Przepiłowany paznokieć musi po prostu zrosnąć, hasła reklamowe typu "regeneracja paznokcia" to mit. Płytka paznokcia jest martwym tworem - nie czuje, nie oddycha, nie ma zdolności do regeneracji. Zapamiętajcie to, bo zaraz do tego wrócimy.

5 kroków do długich i mocnych paznokci

 1. NIGDY nie ściągamy hybrydy na siłę. Nie zrywamy, nie odklejamy. Jeśli używamy frezarki, to z delikatnym frezem, zgodnie z posiadanymi umiejętnościami. Najlepiej ściągnąć do cienkiej warstwy bazy, a następnie opiłować paznokieć pilnikiem.
 2. Wspomagamy paznokcie... od środka. Czyli dbamy o to, co jemy i jak się suplementujemy. Cynk do syntezy białek; miedź, która buduje płytkę rogową paznokcia; krzem, który wpływa na naczynia krwionośne; magnez, którego niedobór prowadzi do łamliwości i rozdwajania paznokci; selen działający przeciwbakteryjnie, neutralizujący szkodliwe substancje. To wszystko jest drogą do pięknych paznokci.
 3. Używamy RĘKAWICZEK do prac domowych - to nie żart. Detergenty i wszystkie szkodliwe substancje wpływają negatywnie na Wasze paznokcie. 
 4. Skracamy paznokcie, kiedy to konieczne. Czyli kiedy? Po prostu regularnie. To tak jak z włosami; delikatne podcięcie sprawa, że rosną szybciej. W tym przypadku jednak częste, minimalne skracanie niweluje obciążenie dla płytki.
 5. I teraz uwaga... stosujemy odżywki!
jak mieć długie paznokcie

Czy odżywki "regenerują" paznokcie?

Przecież napisałam, że to mit? To jednak regenerują? Już tłumaczę - mówienie, że jakiś preparat wpływa odbudowująco na paznokcie nie jest do końca taką wielką nieprawdą, choć ja skłaniałabym się ku nazwaniu tego zabiegu rekonstrukcją, łataniem czy wypełnieniem ubytków. 

Substancje, oleje i mikroelementy składające się na takie produkty wypełniają bowiem rysy czy ubytki, których czasem nawet nie zauważamy gołym okiem. Dzięki nim płytka ponownie staje się jedną taflą, a paznokcie są sztywne i mocniejsze. To nie wrażenie, faktycznie tak jest.

Jakie odżywki do paznokci?

Na rynku propozycji jest sporo, na co więc powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego preparatu?
 • brak formaldehydu - to substancja, która ma tyle samo zwolenników, co przeciwników, choć mam wrażenie, że ta pierwsza grupa przeważa. Stosowanie odżywek z tą substancją utwardza paznokcie w początkowej fazie, ale przy dłuższym stosowaniu prowadzi do zniekształceń paznokcia, uszkodzeń, a nawet onycholizy.
 • sprawdzone marki - osobiście unikałabym odżywek od marek, które z paznokciami nie mają wiele wspólnego. Producent kosmetyków, który nagle do oferty wprowadza takie preparaty celem poszerzenia asortymentu? Nie widzę tego.
 • naturalne składy - w składach szukajmy witamin (A, B, C, E i F), mikroelementów, minerałów, olejów, które zatrzymają odparowywanie z płytki wody, ekstraktów roślinnych. Co jeszcze? Biotyna, pył diamentowy, komórki macierzyste czy złoto.

odżywki do paznokci

Wegańskie odżywki od Semilac

Marka Semilac wprowadziła ostatnio do oferty trzy innowacyjne odżywki, a to marka, której ufam w 100%, kierująca się w swojej działalności dbałością o nasze paznokcie. Poznajcie nowe produkty:


czy odżywki do paznokci działają?

 • Semilac Rescue Care, wzbogacona wapniem, proteinami soi i pszenicy oraz diamentowym pyłem, tworzy na powierzchni paznokci tarczę ochronną, zabezpiecza je przed uszkodzeniami i przyspiesza regenerację paznokci (nie regeneruje bezpośrednio), przywracając ich naturalny blask.
 • Semilac Protect & Care, z olejem z kiełków pszenicy, olejkiem z drzewa herbacianego i ekstraktem z liści rozmarynu, tworzy na powierzchni paznokci wytrzymałą, niewidoczną powłokę, dzięki której paznokcie stają się twardsze i bardziej odporne na złamania i pęknięcia. Działa też przeciwbakteryjnie.
 • Semilac Beauty Care, z zawartością olejku arganowego, witaminy E oraz ekstraktu z białej herbaty, nadaje się do paznokci pozbawionych naturalnego blasku. Daje efekt wygładzenia nierówności i mikrouszkodzeń płytki paznokciowej.

paznokcie po hybrydzie


Którą odżywkę wybierzesz dla siebie?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli masz zamiar w swoim komentarzu zostawić mi odnośnik do swojego bloga lepiej od razu wyjdź! ZAKAZ REKLAM I LINKOWANIA. Odwiedzam KAŻDEGO, kto zostawia merytoryczny komentarz, a jeśli mi się podoba zostaję tam na dłużej. Nie potrzebuję specjalnego zaproszenia!
Jednocześnie dziękuję za każde słowo i każdego hejta :*

Copyright © 2017 Pata bloguje