lipca 28, 2016

PAZNOKCIE OMBRE KROK PO KROKU


Cześć lakieromaniaczki, cześć wielbicielki hybryd! Mam dziś dla Was bardzo szybki i przede wszystkim bardzo prosty tutorial związany z paznokciami ombre. Podejrzewam, że większość z Was wie jak wykonać tego typu zdobienie, ale odpowiem na kilka pytań z nim związanych, które być może Was nurtują.

Zdobienie wykonuję nowością na rynku lakierów - nowymi Super Gelami od Rimmela. Dlaczego? Przede wszystkim nagminnie przy publikacji zdjęć moich paznokci pytacie mnie o to, czy da się zrobić to i to zwykłymi lakierami, a nie hybrydami, jak to często bywa w moim przypadku. A więc pokazuję - tak, da się. Po drugie moja płytka czasem musi od hybryd odetchnąć i się zregenerować. Jestem jednak w hybrydach zakochana i cenię je w szczególności za trwałość, więc w okresie odpoczynku szukam rozwiązań, które nie będą ode mnie wymagały codziennego zmywania i malowania od zera (brrr, aż mnie skręca na myśl o pościelowych wzorkach).


cienowanie paznokci

Nowe żelowe lakiery Super Gel to odpowiedź Rimmel na hybrydowy manicure - profesjonalny i supertrwały już za jednym pociągnięciem! Mocna pigmentacja, która pozwala na ładny i trwały manicure. Ostatnim krokiem jest nałożenie top coatu, który utrwala i pięknie nabłyszcza wykonane mani.

ombre na paznokciach

No to jak to jest wreszcie z tym ombre?


Cieniowanie paznokci bardzo prosto wykonać zwykłymi lakierami. Zaryzykuję nawet ze stwierdzeniem, że robi się to prościej niż hybrydą. Początkowo chciałam Wam pokazać nawet 3 sposoby na jego zmalowanie, ale doszłam do wniosku, że sens ma tylko jedno. Dlaczego? Zacznijmy od kilku słów komentarza:

  • lakiery tradycyjne są rzadsze niż hybrydy. Cieniowanie paznokci z pomocą pędzelka okaże się więc niemożliwe w wykonaniu. Dlaczego? Bo aby dobrze połączyć oba kolory potrzebować będziemy nałożenia grubszej warstwy. Gruba warstwa z kolei będzie spływać na skórki, a jej zaschnięcie nawet przy idelanym połączeniu kolorów zajmie dużo czasu.
  • lakiery tradycyjne zasychają. Nakładanie cienich warst lakieru, zamiast grubych spowoduje, że nim uzyskamy płynne przejście między barwami to paznokcieć będzie... suchy.

Podsumowując: metoda pędzelkowa nie ma tu racji bytu. Nie da się, nie sprawdzi się. Próbowałam, wiem, przetestowałam. Nie jest to wina produktu, a ogólnej specyfiki tego konkretnego sposobu cieniowania. Czy zatem szybkość wysychania i konsystencja lakierów Super Gel może sprawić, że ombre jednak nam wyjdzie? Tak!

Podstawą wykonania ombre lakierami Super Gel jest kawałek gąbki. Dzięki rzadszej konsystencji kolory ładniej i łatwiej rozprowadzają się na gąbce i na paznokciu, a dzięki temu, że super szybko zasychają po dociśnięciu pozostają na płytce paznokcia. Odmiennie niż hybrydy, które mieszają się z warstwa dyspersyjną, a przy powtórnym stemplowaniu "zjadają" więcej i  więcej koloru.

JAK SIĘ ZABRAĆ DO OMBRE?

  1. Przygotuj lakiery i kawałek gąbki. Ja swoje mam z Chin, ale na spokojnie wystarczy Ci kawałek gąbki do mycia naczyń, do mycia ciała czy wkład z tych typowych pudełek na biżuterię. Jestem pewna, że znjdziesz w domu co najmniej 3 różne egzemplarze.
  2. Oczyść paznokcie - wyrównaj pilnikiem, usuń skórki. Wykonaj tradycyjny manicure nadając im odpowiedni kształt i przygotowując płytkę na nałożenie lakieru.
  3. Pomaluj gąbkę nakładając 2-3 kolory od najjaśniejszego do najciemniejszego. Nie szczędź lakieru.
  4. Dociśnij gąbkę kilkakrotnie, szybkimi ruchami do paznokcia i pozostaw do wyschnięcia.
  5. Powtórz aplikację jeszcze raz.
  6. Po wyschnięciu drugiej warstwy nałóż Top Coat.
cieniowanie paznokci krok po kroku
paznokcie ombre
ombre paznokcie
jak zrobić ombre na paznokciach
super gel top coat

(7. Zmyj lakier ze skórek dookoła paznokcia) - jeśli odpowiednia zabezpieczysz wcześniej skórki, to możesz ten krok pominąć. Na rynku pojawia się wiele substancji typu peel off, które pomagają podczas tworzenia ombre - zastygają na skórkach i tworzą powłokę, która chroni przed lakierem. Odpowiednikiem tego typu produktów jest także dobrze wszystkim znany klej wikol, który działa na podobnych zasadach lecz wg, wielu mocniej wysusza skórki. Ja postanowiłam nie używać żadnego z wyżej wymienionych, żeby pokazać Wam, że... bez nich też można się obejść :)

zdobienie ombre

Paznokcie ombre są gotowe. Efektowne, piękne, w kolorach typowo wakacyjnych. Wykonanie mojego ombre zajęło mi niespełna 15 min, a paznokcie wytrzymały ok. 4-5 dni, co i tak jak na zwykły tradycyjny lakier uważam za sukces. Moja płytka odpoczywa, a znajomi i tak ciągle pytają co to za kolory i jak zrobić takie piękne zdobienie.

cieniowany manicure
ombre jak zrobić
Poznaliście już nowość od Rimmel?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli masz zamiar w swoim komentarzu zostawić mi odnośnik do swojego bloga lepiej od razu wyjdź! ZAKAZ REKLAM I LINKOWANIA. Odwiedzam KAŻDEGO, kto zostawia merytoryczny komentarz, a jeśli mi się podoba zostaję tam na dłużej. Nie potrzebuję specjalnego zaproszenia!
Jednocześnie dziękuję za każde słowo i każdego hejta :*

Copyright © 2017 Pata bloguje