grudnia 12, 2018

BAZA FIBER Z WŁÓKNAMI NYLONOWYMI OD SEMILAC - HIT CZY KIT? PORÓWNANIE Z INNYMI PRODUKTAMI

fiber base semilac

Nowość goni nowość, a innowacja innowację. U Semilaca nie ma czasu na przeżytki i nudę, bo marka co rusz proponuje nam coś nowego i zachęca do starań o piękniejsze paznokcie. Tym razem więc dorzucę kilka słów od siebie o nowej bazie Fiber, zawierającej nylonowe włókna. Zaintrygowana? Czytaj dalej!


Co to jest baza Fiber?

Fiber Base od Semilac to mocna baza pod lakier hybrydowy oraz żelowy z włóknami nylonowymi, dedykowana w szczególności osłabionym płytkom oraz takim, które potrzebują superwzmocnienia. Ze względu na swoją trwałość Fiber Base polecana jest nie tylko jako baza sama w sobie, ale także jako produkt odpowiedni do nadbudowywania płytki oraz jej przedłużania. 

Jak działają nylonowe włókna? Niczym plaster na złamany paznokieć. Dodatkowo wzmacniają i czynią płytkę idealnie mocną i twardą, bez ryzyka ewentualnych dalszych uszkodzeń. Baza świetnie się samopoziomuje, nie wymaga żadnych dodatkowych do tego zdolności, i pozwala w szybki sposób wymodelować, a nawet zrekonstruować powierzchnię płytki.

Mleczny kolor bazy jest świetnym podbiciem dla kolorów pastelowych i neonowych, a w przypadku kolorów jasnych pozwala na uzyskanie ładnej tafli - bez smug już przy pierwszej warstwie lakieru (sprawdzone przy Strong White!)

Co ważne, baza wymaga podwójnego czasu utwardzania.

opinia fiber base
baza hybrydowa mocna

Baza Fiber a baza Extend

Zasadniczą różnicą pomiędzy bazami jest ich kolor. Baza Extend jest przezroczysta, Fiber - mleczna. Obie działają cuda - osłabioną płytkę wzmacniają, są twarde jak skała, pozwalają na nadbudowę i przedłużenie. Obie kocham podobną miłością i z pewnością będę stosować zamiennie (z tym wskazaniem, że Fiber głównie do jasnych kolorów i neonów).

Baza Fiber a Extend 5w1

Zarówno bazę Fiber, jak i Extend 5w1, możemy potraktować jako ostateczny kolor na naszych paznokciach (Extend występuje w dwóch kolorach, przynajmniej na razie - 801 Soft Beige oraz 802 Dirty Nude Rose, więcej o niej w tym tekście). Różni je to, że w przypadku Extend 5w1 nie będziemy potrzebować już wykończenia Topem, odmiennie niż przy Fiber Base. Extend 5w1 to produkt multizadaniowy - baza, kolor, przedłużenie, top, nadbudowa w jednym. Fiber to głównie baza wzmacniająca.

bazy semilac porównanie

Baza Fiber a Semi Hardi

Hardi nie jest bazą, Hardi jest lakierem i nadal pozostaje tym produktem w moim kuferku, do którego mam ogromny sentyment. Z jego pomocą kilka lat temu zabierałam się za pierwsze przedłużenia. Jest on bardziej miękki od bazy Fiber, Extend, od Extend 5w1. Hardi aplikujemy JEDYNIE na bazę! Jego zadaniem jest wzmocnienie płytki i delikatna nadbudowa. Ma on bardziej płynną konsystencję, więc nałożony w zbyt dużej ilości szybciej zaleje skórki. Po utwardzeniu Hardi jest elastyczną powłoką, wzmacniającą paznokcie pod warstwą koloru.

Baza Fiber a baza Leveller

Fiber Base i Leveller Base różni przede wszystkim stopień elastyczności, gęstość oraz przeznaczenie. Fiber po utwardzeniu jest niczym skała - twarda i mocna, jej zadaniem jest wzmocnienie, Leveller spełnia natomiast funkcję wypełniacza. Ma wyeliminować bruzdy i zakrzywienia, tworząc na paznokciu perfekcyjnie gładką taflę. Fiber zawierająca nylonowe włókna jest gęsta, Leveller zaś rzadsza, pozwalająca na równomierne i ultraszybkie rozprowadzenie produktu.

baza z nylonem do hybryd
semilac baza z nylonem

Baza Fiber a zwykła baza

Zwykłą bazę pewnie każdy zna. Nie przedłużymy nią jednak płytki i niekoniecznie mocno wzmocnimy. Jest to jednak produkt, który dobrze się poziomuje, dedykowany kobietom lubiącym klasyczne rozwiązania. Zwykła baza Semilac jest rzadsza od Fiber, jednak dzięki temu wygląda zgrabniej na krótkich paznokciach, nie tworząc zbyt grubej warstwy.

na filmie od lewej: Leveller, Hardi Clear, zwykła baza, Extend, Fiber

Której z baz używam?


Czy mam więc swoją ulubioną bazę? Nie! Używam wszystkich, naprawdę! Znam doskonale swoje paznokcie i potrafię określić ich potrzeby przy każdorazowej zmianie mojego manicure. Kiedy są krótkie, sięgam z reguły po tradycyjną bazę, a przy spontanicznej zmianie kształtu i dłuższym opracowywaniu płytki frezarką lubię wygładzić nierówności Levellerem. Kiedy natomiast na szybko potrzebuję wzmocnienia i koloru jednocześnie, sięgam zdecydowanie po Extend 5w1. Hardi używam wtedy, gdy ściągam frezarką jedynie kolor, zostawiając bazę w spokoju, a Extend i Fiber przy nadbudowie, przedłużeniu i wzmocnieniu (w zależności od koloru lakieru).

semilac fiber baseA Wy który produkt najbardziej lubicie?Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli masz zamiar w swoim komentarzu zostawić mi odnośnik do swojego bloga lepiej od razu wyjdź! ZAKAZ REKLAM I LINKOWANIA. Odwiedzam KAŻDEGO, kto zostawia merytoryczny komentarz, a jeśli mi się podoba zostaję tam na dłużej. Nie potrzebuję specjalnego zaproszenia!
Jednocześnie dziękuję za każde słowo i każdego hejta :*

Copyright © 2017 Pata bloguje