kwietnia 24, 2019

SEMILAC DOUBLE FLEX ACRYLGEL SET - CZY LEPSZY OD TAŃSZYCH ZAMIENNIKÓW? MAŁE PORÓWNANIE Z PRODUKTAMI Z CHIN

przedłużanie paznokci semilac

Każda z fanek manicure hybrydowego od czasu do czasu boryka się z "problemem" dotyczącym długości i kształtu paznokcia. Sama na ogół jestem fanką klasycznego migdałka, ale są momenty, gdy drastycznie skracam paznokcie i wybieram kwadraty. Pytanie: co potem?

Kwadraty są w moim odczuciu mało praktyczne. Dlatego z reguły po jednej, dwóch stylizacjach na tym kształcie wracam do migdałków. A co robię, kiedy spiłowałam paznokcie do minimum i ciężko jest zmienić ich kształt? Przedłużam! Dlatego dziś kilka słów o nowej metodzie przedłużenia wraz z zestawem Double Flex Acrylgel od Semilac.

Acrylgel, baza Extend czy Fiber - jak najlepiej przedłużyć paznokcie?

Do tej pory zawsze przedłużałam paznokcie za pomocą baz od Semilac - w zależności od późniejszych stylizacji, na przykład Fiber (pod neony i pastele) albo Extend (pod resztę). Cały proces pokazywałam już dokładnie w tym wpisie. Nigdy nie używałam tipsów na kleju i nie bawiłam się w akryl. W sumie do momentu pojawiania się form nawet o tym nie myślałam, bo wydawało mi się to mocno pracochłonne i zbyt skomplikowane.

Czy więc istnieje jeden sposób lepszy od innego, bardziej bezpieczny, bardziej trwały? Moim zdaniem nie. Bo czynników wpływających na trwałość, bezpieczeństwo i poprawność jest wiele, jak choćby doświadczenie wykonującego przedłużenie, kondycja paznokci, a przede wszystkim jakość produktów.

flex od semilac

Double Flex Acrylgel a chińskie zamienniki

Na potrzeby tego wpisu zakupiłam na AliExpress dwa dodatkowe żele akrylowe i formy do przedłużania. Wybrałam te, które miały największą liczbę zwolenników i zamówień na stronie. Stwierdziłam, że sprawdzę na sobie, czy faktycznie cena ma znaczenie i idzie w parze z jakością, a produkt produktowi nierówny. Jaki werdykt? Zobaczcie!
  • Venalisa Natural Pink - 6.49$/45g - produkt dla mnie okazał się kompletną pomyłką. Żel przeraźliwie się ciągnął. Nie pomagało mocne namoczenie pędzelka w płynie, bo produkt okazał się mocno klejący i dość rzadki. Po nałożeniu na tipsa i dociśnięciu do paznokcia momentalnie odskakiwał, przez co utwardzenie kilku paznokci jednocześnie okazało się niemożliwe.
  • Major Dijit Pink Cover - 1.44$/15ml - ciut bardziej gęsty, łatwy do modelowania, jednak po utwardzeniu bardzo kruchy.

żel double flex semilac
akrylżel semilac opinie

Semilac Double Acrylgel Tips a chińske formy

Wydaje mi się, że i w tym przypadku nie ma co wiele pisać, bo poniższe zdjęcie powinno odpowiedzieć na wszystkie pytanie i rozwiać wszelkie wątpliwości. Zwróćcie uwagę na wyprofilowanie form, ich długość oraz wykonanie.

Na formach Semilac (120 szt/39.99 zł) pracuje się rewelacyjnie. Dzięki miarce przy przedłużaniu z miejsca jesteśmy w stanie określić do jakiej długości wykonujemy przedłużenie, bez nadmiernego piłowania później, bo każdy paznokieć jest podobnej długości. Formy są na końcach wygięte ku górze, dzięki czemu bardzo dobrze się je trzyma. Plastik jest elastyczny i świetnie dopasowuje się do płytki.

Chińskie formy (100 szt/1.92$) są dość sztywne, nie mają miarki, a przez to, że są krótsze i niewygięte ku górze, trzeba trzymać je za boki. Manewrowanie jest więc nieco utrudnione, a dociskanie formy centralnie od góry w jednym miejscu powoduje wylewanie się żelu po bokach.


tipsy z chinnails extension semilacformy double flex semilac


Co potrzeba do przedłużania paznokci akrylożelem?


W najbliższym czasie planuję zrobić o tym osobny film, bo wydaje mi się, że zdjęcia nigdy nie pokazują dokładnie całego procesu. Dajcie znać, czy byłybyście zainteresowane? Niemniej, żeby przedłużyć formy akrylożelem potrzebujemy zestawu Semilac Double Flex Acrylgel Set, czyli:

  • tubkę akrylożelu Semilac Double Flex Acrylgel
  • tzw. szpatułkę Semilac Acrylic Gel Tool do wyciągania i aplikacji produktu
  • pędzelek N4 oval do rozprowadzania żelu na formie
  • formy Semilac Double Acrylgel Tips do przedłużania 
  • płyn Semilac Acrygel Liquid do rozprowadzania produktu

Cały proces przedłużania jest niezwykle szybki i prosty. Po nałożeniu żelu na formy i późniejszym ich utwardzeniu jedyne, co pozostaje nam do zrobienia, to delikatnie opiłowanie paznokci i pomalowanie ich na wybrany kolor. Nie ma konieczności obróbki żelu i nadawania paznokciowi kształtu. Cały zabieg przedłużania 10 paznokci to zaledwie jakieś 20 minut roboty.

Jest więc o wiele szybciej niż przy pracy na szablonach, a metoda z akrylożelem to niewątpliwie super opcja dla osób, które nie mają jeszcze sprawności technicznej, a zawsze marzyły o długich paznokciach. Jestem pewna, że po wypróbowaniu tej metody zapanuje moda na dłuższe paznokcie!

jak przedłużyć paznokcie
double flex semilac


Miałyście już okazję poznać ten produkt bliżej?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli masz zamiar w swoim komentarzu zostawić mi odnośnik do swojego bloga lepiej od razu wyjdź! ZAKAZ REKLAM I LINKOWANIA. Odwiedzam KAŻDEGO, kto zostawia merytoryczny komentarz, a jeśli mi się podoba zostaję tam na dłużej. Nie potrzebuję specjalnego zaproszenia!
Jednocześnie dziękuję za każde słowo i każdego hejta :*

Copyright © 2017 Pata bloguje