grudnia 31, 2019

KARNAWAŁOWE PAZNOKCIE - 5 PROPOZYCJI ZDOBIEŃ, RÓŻNE POZIOMY TRUDNOŚCI

jakie paznokcie na karnawał

Jedną nogą jesteśmy już w nowym roku i lada chwila czeka nas długi okres karnawałowy. Z czym Wam się on kojarzy? Bo ja mam tylko jedno skojarzenie - BROKATY! W ofercie marki Semilac pojawiło się ostatnio kilka błyszczących nowości, które zainspirowały mnie do wykorzystania błyskotek w najnowszych zdobieniach. Sprawdźcie, co... przygotowaliśMY!

Spotykam się często z opinią, że zdobienia, które Wam pokazuję i rozkładam na czynniki pierwsze,  są trudne. Nie wiem, co mam z tym zrobić. W sprzeczności ze mną jest proponowanie Wam jednokolorowych stylizacji z kropkami, bo wierzę, że z przyzwoitym sprzętem i choć odrobiną motywacji jesteście w stanie zmalować prawdziwe cuda!

Tym razem przygotowałam 5 propozycji stylizacji na karnawałowy manicure, które przedstawiam Wam w kolejności od najłatwiejszej (1) do najtrudniejszej (5). Co musicie wiedzieć - dwie stylizacje zostały w stu procentach zmalowane przez Maksa, mojego niespełna 9-letniego brata! Przy jednej stałam obok i za pomocą słów "kierowałam" jego ręką, drugą robiliśmy równocześnie razem. Chciałam w ten sposób udowodnić, że nawet dziecko potrafi zrobić zdobienia, i zamknąć usta tym, którzy mówią: "Ja nie potrafię", "Ty to masz talent". Potraficie! I nie jest to kwestia talentu...

malowanie paznokcie
jak zrobić wzorek na paznokciach

GLITTER OMBRE (poziom trudności: 1/5)

To zdobienie w całości jest wykonane przez Maksa. Jeśli forma obrazkowa Wam nie pasuje, to na YouTube już dawno macie do niego tutorial. Użyłam tam wprawdzie innych produktów, ale efekt jest ten sam - klasyczny i efektowny glamour. Maks poradził sobie wybitnie, a kierowałam go tylko słowami! Da się!

Produkty: 031 Black Diamond, 293 Rose Gold Shimmer, Top No Wipe Real Color, pędzelek flat 02

jak zrobić ombre z brokatem?

GLITTER STRAP (poziom trudności 2/5)

To nadal bardzo proste zdobienie, jednak założyłam, że część uzna je za kłopotliwe z powodu geometrii - paska. Bez odpowiedniego pędzelka na pewno będzie trudniej, ale też nie tak, że się nie da. Na upartego wystarczy ten z lakieru, ale... zainwestujcie na przyszłość w coś bardziej precyzyjnego. Srebrny pasek dopieściłam jeszcze trochę różowym glitterem. Jest delikatnie i karnawałowo.


paznokcie w paski COLOR BOOM (poziom trudności: 3/5)

A tu przed Wami drugie zdobienie zmalowane przez Maksa. Bazowy czarny, potem plama kolorowego brokatu, kilka kropek sondą i roztarcie cienkim pędzelkiem. Wspomagałam brata merytorycznie i demonstrowałam mu ruchy pędzlem w powietrzu. Gwiazdki powtarzaliśmy trzy razy, bo ciągle nie były "proste, tak jak chciałem".


proste wzorki na paznokciach

GEOMETRIC (poziom trudności 4/5)

Zdobienie dla wielbicielek geometrii. Ze względu na cienkie i długie linie wymaga pewnej ręki i odpowiednich produktów (mówiłam, że pędzelek się przyda!). Wykorzystałam jasny kolor i piękny srebrny glitter, całość wygląda bardzo elegancko i na pewno zwraca uwagę sroczek.


geometryczne zdobienie na paznokciach

LADY WITH THE MASK (poziom trudności 5/5)

Opcja najbardziej zaawansowana i wymagająca już nie tylko pewnej ręki, ale i przestrzennego widzenia. Swoją drogą nigdy bym nie pomyślała, że będę malować twarze, gdyby nie szkolenie z micropaintingu z Agą. Chciałam, żeby było elegancko, stąd połączenie czerni ze złotem. Kto skusi się na tę propozycję?


Produkty: 031 Black Diamond001 Strong White, 138 Perfect Nude, 076 Black Coffee, 028 Classic Wine,  261 Platinium Yellow Gold, SemiArt GoldTop No Wipepędzelek 002

karnawałowe paznokcie

Postawiliśmy z Maksem na zdobienia z błyskotkami, które idealnie sprawdzą się zarówno w okresie karnawału, jak i na co dzień (bo - umówmy się - kto nie lubi odrobiny błysku?). Zdobienia są na tyle zróżnicowane, że każda z Was wybierze odpowiedni dla siebie poziom i stworzy coś pięknego. A może w okresie karnawałowym spotkacie się wspólnie z koleżankami i razem poszalejecie z paznokciami? W domowym salonie wszystko idzie gładko! 

brokatowe paznokcie
brokat na paznokaciach


Jak poszło Maksowi? :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli masz zamiar w swoim komentarzu zostawić mi odnośnik do swojego bloga lepiej od razu wyjdź! ZAKAZ REKLAM I LINKOWANIA. Odwiedzam KAŻDEGO, kto zostawia merytoryczny komentarz, a jeśli mi się podoba zostaję tam na dłużej. Nie potrzebuję specjalnego zaproszenia!
Jednocześnie dziękuję za każde słowo i każdego hejta :*

Copyright © 2017 Pata bloguje