września 30, 2020

PAZNOKCIE NA JESIEŃ 2020 - NAJMODNIEJSZE KOLORY I JAK JE ZE SOBĄ ŁĄCZYĆ? + 12 GOTOWYCH POMYSŁÓW NA JESIENNY MANICURE

jesienne paznokcie 2020

Jesieniara ze mnie żadna. Nie lubię, nie chcę, nigdy nie będę. Wprawdzie urodziłam się we wrześniu, ale w moim odczuciu to czyni ze mnie tylko i wyłącznie zimorodka. Ja kocham lato, upały i bezchmurne niebo i zwyczaje nic w świecie na to nie poradzę, ale... że nie mogę sobie tak wybrzydzać, to co roku tę jesień staram sobie jakoś odczarować. 

Wiecie... Pumpkin Spice Latte, światełka, gruby kocyk i brak poczucia winy, że netflixuję, kiedy za oknem leje jak z cebra. Dodatek, który uprzyjemnia mi te pierwsze chłodniejsze dni, to także nowe paznokcie! A skoro mamy jesień, to czuję się usprawiedliwiona tym, że katuję wszystkich listkami, liskami i całą feerią ciepłych barw.

manicure na jesień

Skoro więc ten poetycki wstęp mamy za sobą, to teraz serwuje konkrety - opowiem Wam dziś, co w moim przekonaniu będzie trendy, w jakie kolory warto wyposażyć swoje kuferki, jakie motywy będą na czasie i podrzucę też kilka pomysłów z poprzednich lat na jesienne zdobienia.

fall nails 2020

40 kolorów jesieni i... błyszczące nowości

Wraz z początkiem września od marki Semilac dostałam przesyłkę z wytypowanymi przez nich kolorami na jesień i nowościami z kolekcji Shimmer Dust. Każda taka przesyła cieszy i nie sądzę, że kiedykolwiek to się zmieni. Łapię się nawet na tym, że odkręcam buteleczkę z nowym kolorem pierwszy raz i w sekundzie widzę go już na paznokciach okraszony jakimś je
siennym motywem.

Wśród jesiennych barw znalazły się fiolety, zielenie, pomarańcze i sporo nudziaków, a także zupełna nowość w asortymencie marki czyli skromna kolekcja Shimmer Dust, na która składają się 4 odcienie wypełnione po brzegi mieniącymi się, wielobarwnymi iskierkami. Podsumowując - robi nam się 44 kolory, które umilą nam jesienne dni.

Czy to jednak oznacza, że możemy tak z marszu wylosować byle jakie kolory i pomalować nimi paznokcie? No nie..

Łączenie jesiennych barw

Zanim o jesiennych wzorach i połączeniach, to trochę teorii w ogóle o kolorach. Nie wiem czy wiecie (ja nie wiedziałam, dopóki nie poszłam na szkolenie do Akademii Semilac), ze istnieje coś takiego jak koło barw. To taki graficzny model ukazujący zasadę mieszania kolorów, których cykl zmian opiera się na ruchu wskazówek zegara. 


Reguł łączenia kolorów jest wiele, ja przytoczę Wam 3, które mogą Wam pomóc w doborze barw do jesiennego manicure:

  1. Reguła dopełnienia - polegające na zestawieniu ze sobą dwóch komplementarnych odcieni znajdujących się po przeciwnych stronach koła barw.
  2. Reguła triady - zestawienie ze sobą trzech kolorów leżących na ramionach trójkąta równoramiennego. Dzięki takiemu doborowi będzie delikatnie kontrastowo, ale z zachowaniem wszelkiego umiaru i harmonii
  3. Reguła pokrewnej fuzji - czyli inaczej nazywany monochrom, a dokładniej połączenie od dwóch do pięciu odcieni leżących blisko siebie. 
Jeśli nie czujecie do końca co z czym i dlaczego, to koło będzie dużym ułatwieniem i pozwoli Wam trafnie dobierać lakiery i łączyć ze sobą kolory.

Łączenie kolorów w praktyce

Sama jestem ogromną fanką monochromów na jesień! 3 lata temu przygotowałam nawet na ten temat wpis i już wtedy wiedziałam, że z roku na rok ten trend będzie coraz silniejszy. To jednak zawsze pomysł na oryginalny, ale jednocześnie prosty manicure bez zbędnego kombinowania.

Przygotowując dla Was zestawienia kolorów w tym roku, bazowałam na odcieniach wybranych przez markę jako te "najbardziej jesienne". Rozłożyłam sobie wzorniki przed sobą i szukałam pięknych, niebanalnych, ciepłych połączeń. Zobaczcie na propozycje poniżej i dajcie znać, która podoba Wam się najbardziej?

Jesień 2020 na paznokciach - gotowe tutoriale i inspiracje na wzory

Pewne jesienne kolory i jesienne motywy są nieśmiertelne. To czas na pomarańcze, ciepłe beże, na kraty, liski, listki, dynie czy... sweterki. W swojej paznokciowej "karierze" zmalowałam ich już niemało i widzę, że co roku na Pintereście czy na Instagramie odgrzebujecie stare zdobienia. Poniżej zostawiam Wam namiary na jesienną playlistę na YouTube, gdzie, mam nadzieję, znajdziecie wymarzone zdobienie i spróbujecie swoich sił w jego przygotowaniu.


Dajcie znać z jakimi kolorami i motywami Wam kojarzy się jesień i co planujecie zmalować na swoich paznokciach w najbliższym czasie? A może rzucicie mi wyzwanie i wybierzecie kolor z powyższych 40 wytypowanych przez Semilac, który ma być gwiazdą nowego manicure? :)

jesienne paznokcie

Ciepłego dnia!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli masz zamiar w swoim komentarzu zostawić mi odnośnik do swojego bloga lepiej od razu wyjdź! ZAKAZ REKLAM I LINKOWANIA. Odwiedzam KAŻDEGO, kto zostawia merytoryczny komentarz, a jeśli mi się podoba zostaję tam na dłużej. Nie potrzebuję specjalnego zaproszenia!
Jednocześnie dziękuję za każde słowo i każdego hejta :*

Copyright © 2017 Pata bloguje