sierpnia 19, 2015

JAK ZROBIĆ WZORKI LAKIEREM HYBRYDOWYM?Od moich pierwszych doświadczeń z hybrydami minęło już kilka miesięcy. I szczerze to przyznam... przepadłam! Gdyby nie fakt, że ściąganie i zakładanie nowych zajmuje mi sporo czasu i przy wzmożonej częstotliwości mniej lub bardziej niszczy płytkę paznokcia pewnie robiłam nowe wzory codziennie.

Ostatnio na Instagramie chwaliłam się nowym kolorem i... wzorkiem. Zdjęcie spotkało się z dużym zainteresowaniem, tym bardziej, że kilka osób odezwało się do mnie prywatnie z prośbą o wskazówki dotyczące wykonania kolorowego wzoru. Zareagowałam szybciutko i przychodzę z krótkim i prostym poradnikiem jak zrobić wzorek typu water marble na paznokciu.

Technika o której piszę opiera się głównie o tradycyjne lakiery i wodę. Kilka kropel unoszących się na jej powierzchni, odpowiednio zmieszanych patyczkiem tworzy piękne, kwiatowe wzory, które umieszczamy na paznokciu zanurzając w wodzie palec. O ile dla doświadczonych osób te czynności wydają się proste jest kilka minusów water marble, które osobiście zraziły mnie do jej wykonywania:
 • brudzi się cały palec - owszem można owinąć go wcześniej taśmą, ale nigdy nie chroni to całkowicie przed zabrudzeniami
 • wzory są niekształtne - nie ma możliwości wykonania takiego samego wzoru na dwóch paznokciach
 • jasne lakiery często prześwitują - ciężko nałożyć dwie warstwy wodnego malowidła na paznokieć, a jedna z reguły nie wystarcza
 • nie da się zrobić wzoru water marble tradycyjnymi lakierami bezpośrednio na płytce paznokcia - lakier zasycha, a nałożenie grubej warstwy nie daje szans na porządne wyschnięcie.
Początkowo chciałam na swoich paznokciach stworzyć pasiasty wzór - nie miałam czasu jednak, żeby bawić się w klejenie paznokci taśmą tak, by paski były idealnie proste, więc postanowiłam namalować je sondą - wyszły koszmarnie. Różnej grubości, krzywe. Już miałam zmazywać warstwę lakieru, kiedy postanowiłam sprawdzić, co się stanie przy 'przejechaniu' patyczkiem przez lakier, zupełnie jak przy water marble i malowaniu w wodzie.


Wszystko zaczyna się tradycyjnie - od zmatowienia płytki paznokcia i nałożenia bazy. Następnie przygotowujemy kolory, których użyjemy do naszego wzoru (w moim przypadku Semilac 023 Banana, 103 Elegant Raspberry, 132 Orange Lollipop) i sondy. Potem już całość idzie z górki - wystarczy, że jak ja zrobisz na paznokciu paski na przemian (u mnie są nieco pod kątem) i przejedziesz przez hybrydową warstwę sondą wzdłuż paznokcia, tak jak pokazałam przerywanymi liniami na zdjęciu. Taddaaa... Tyle, prawda, że nie było, a efekt jest rewelacyjny? 

Dzięki UV Twoje paznokcie zaschną w kilka sekund, a lakier hybrydowy, odmiennie do tradycyjnego będzie ciągle płynny, tak że spokojnie zdążysz namalować paski, zrobić milion zdjęć do tutorialu, a potem 'pociągnąć' sondą.

Na koniec brakuje już tylko wierzchniego topa i gotowe. Mani celebrujący resztki lata gotowy! JEŚLI SPODOBAŁ CI SIĘ TEN POST TO MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ SWETERKOWY MANICURE, ALBO KTÓRYŚ Z PONIŻSZYCH WPISÓW:

Macie jakieś pytania dotyczące hybryd?


5 komentarzy:

 1. Pięknie to wygląda! Dawno temu robiłam często ten wzorek zwykłymi lakierami i przeciągałam wykałaczką :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fantastyczny efekt! Genialnie się prezentują.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeeeeju super, ten wzorek wygląda jak jakaś profesjonalna naklejka wodna :-) ja się zbieram do kupna zestawu do hybryd z Semilac , mam zamiar zacząć przygodę z tymi słynnymi lakierami :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. właśnie dziś myślałam nad jakimś wzorkiem. Ten nie dość, że prosty to jeszcze jedna warstwa :)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli masz zamiar w swoim komentarzu zostawić mi odnośnik do swojego bloga lepiej od razu wyjdź! ZAKAZ REKLAM I LINKOWANIA. Odwiedzam KAŻDEGO, kto zostawia merytoryczny komentarz, a jeśli mi się podoba zostaję tam na dłużej. Nie potrzebuję specjalnego zaproszenia!
Jednocześnie dziękuję za każde słowo i każdego hejta :*

Copyright © 2017 Pata bloguje