grudnia 19, 2015

5 ZIMOWYCH WZORÓW NA PAZNOKCIE


Chyba byłam naprawdę grzeczna w tym roku, bo moja kolekcja Semilaców dwoi się i troi. Z każdym nowym kolorem coraz bardziej i bardziej zakochuję się w hybrydach i uczę się tworzyć paznokciowe cuda. Zainspirowana zimą (czy bardziej jesienią?) chcę zainspirować i Was! Zmalujcie ze mną coś fajnego, co?

Nie ma rzeczy idealnych, ale wierzę w to, że dzięki ciężkiej pracy okupionej łzami, potem i krwią , hektolitrami przelanych lakierów i odtłuszczaczy można dotrzeć blisko perfekcji. Dopiero zaczynam, jestem gdzieś na początku tej drogi, na początku wielkiej przygody i wiem tylko, że z każdym pomalowanym paznokciem chcę więcej i więcej.

Bądźcie więc wyrozumiałe. Poniżej prezentuję Wam 5 wzorów malowanych ręcznie z krótkim tutorialem krok po kroku i numerami wykorzystanych lakierów. Mogłam pójść na łatwiznę i pokazać Wam perfekcyjne paznokcie z odbitymi stemplami, ale... spróbowałam zmalować zimę sama.

Strong White 001, Prussian Blue 074,  kolorowe kropki
Moja wariacja na temat choinki, w której zależało mi na prostocie i niekształtności. Do jej wykonania użyłam wąskiego pędzelka, ale każdy z Was spokojnie poradzi sobie z jej namalowaniem za pomocą zwykłego drewnianego patyczka czy sondy. Pamiętajcie jedynie, że każdy kolejny plan tj. tło, choinka, bombki, każdorazowo utwardzamy w lampie. 

Black Diamond 031, Silver Dust 093, Stron White 001
Srebrny pył jest chyba najprostszym tutorialem jaki możecie sobie wyobrazić. W różnych tutorialach spotkacie z efektem dyfuzji, przenikania kolorów z pomocą gąbeczki. Ja... użyłam po prostu wacika. Dół paznokcia pomalowałam na srebrno, a następnie punktowo zaczęłam stemplować po paznokciu od dołu w górę. Całość dopełniłam po raz kolejny niekształtnym gwiazdko-śniegiem.


Red Carpet 134, Strong White 001
Nie ma chyba bardziej zimowego wzoru od tego powyżej, nie? Przy okazji zobaczcie jak ładnie prezentuje się Semilacowa nowość - Red Carpet. Nie jest to ostra czerwień, a odcień łamany lekkim pomarańczem. A wzorek? Z czasem będzie lepiej, bardziej równo... Jak tylko macie pędzelki pod ręką to ćwiczcie, ćwiczcie...

Deep Red 071, Strong White 001
Kiedy ostatnio na Instagramie pokazałam swoje paznokcie od kilku osób dostałam pytanie dotyczące płytki ze stemplami, na której mogą znaleźć śnieżynkę. A więc... Nie ma żadnej płytki. Sama ją namalowałam, tymi ręcami! Wystarczy kilka pociągnięć pędzelkiem. Jest to o wiele prostsze, niż się wydaje!

Prussian Blue 074, Stron White 001, Black Diamond 031
Nie wiem co mnie tknęło, żeby pobawić się z Panem Bałwanem. Patrzyłam na ten piękny odcień niebieskiego i po prostu... ona nagle tam był. Po namalowaniu trzech prawie okrągłych kul pamiętajcie, żeby utwardzić lakier. Szczegóły takie jak kapelusz, oczy, guziki itd. to drobnostki nie niewymagające ponadprzeciętnych zdolności artystycznych. Serio.

Jak podobają Wam się wzory? Myślicie, że kolejne stworzone w taki sposób posty mają sens i chętnie z nich skorzystacie? Wyodrębniłam tu 5 wzorów, które możecie namalować ręcznie, ale myślę też o 5 wzorach z wykorzystaniem folii transferowych, 5 wzorów z wykorzystaniem taśm, 5 wzorów geometrycznych... Och, nie zliczę pomysłów!

JEŚLI SPODOBAŁ CI SIĘ TEN POST ZOBACZ KONIECZNIE KTÓRYŚ Z PONIŻSZYCH WPISÓW:


Jak Wasze doświadczenia z malowaniem wzorków?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli masz zamiar w swoim komentarzu zostawić mi odnośnik do swojego bloga lepiej od razu wyjdź! ZAKAZ REKLAM I LINKOWANIA. Odwiedzam KAŻDEGO, kto zostawia merytoryczny komentarz, a jeśli mi się podoba zostaję tam na dłużej. Nie potrzebuję specjalnego zaproszenia!
Jednocześnie dziękuję za każde słowo i każdego hejta :*

Copyright © 2017 Pata bloguje