grudnia 01, 2015

PROGRAM NOWOŚCI ROSSMANN - FAQ


Za każdym razem, kiedy na Instagramie pojawia się zdjęcie nowego pudełka od Rossmanna otrzymuję od Was masę pytań dotyczących programu, zasad uczestnictwa czy też samych produktów. Czekałam aż do 12-go pudełka, aby całą moją wiedzę z ubiegłego roku skompresować i zamieścić tu w formie jednego wpisu z odpowiedziami i kilku następnych stricte produktowych.

CZYM JEST PROGRAM NOWOŚCI?
To nic innego jak członkostwo w bazie testerów drogerii Rossmann. Każdego miesiąca możemy wybrać sobie paczkę z nowościami, które w sklepach pojawią się w ciągu kilku miesięcy. Jako pierwsi mamy okazję poznać nowe produkty i wyrobić sobie na ich temat pewną opinię.

JAK DOSTAĆ SIĘ DO PROGRAMU?
Rekrutacja jest dostępna cały czas pod TYM linkiem. Program to grupa kilkudziesięciu osób zróżnicowanych pod względem płci i wieku. Czasem zdarza się, że skład się wykrusza, więc poszukiwane są nowe osoby. Jeśli myślisz o dołączeniu przede wszystkim musisz umieć pisać - składnie, po polsku, respektując zasady ortografii i interpunkcji. W programie zwraca się uwagę na poprawność i merytorykę wypowiedzi, bez tego ani rusz.

CO DALEJ PO WYPEŁNIENIU ANKIETY REKRUTACYJNEJ?
W sumie to nic. Czekasz. Twoje zgłoszenie jest przetwarzane i może być albo od razu odrzucone, wrzucone na listę rezerwową albo zaakceptowane. Nie możesz w żaden sposób przyspieszyć tego procesu. Najczęściej, jeśli Twoje zgłoszenie spodoba się administratorom musisz czekać aż skład ekipy testującej ulegnie zmianie.

JAK WYGLĄDA WYBIERANIE PUDEŁEK?
Pudełka podzielone są wg. płci i wieku. Pojawiają się o różnych porach i ciężko przewidzieć, kiedy na skrzynkę spłynie mail z powiadomieniem o nowych zestawach. Przez cały rok starałam się dobierać pudełka tak, aby kosmetyki odpowiadały moim aktualnym potrzebom. Zdarza się jednak, że Panowie biorą zestawy damskie i na odwrót, co nie należy do akceptowalnych zachowań, ale niestety - kto pierwszy ten lepszy. Paczki przychodzą do wybranych przez nas drogerii, a na ich odbiór mamy 7 dni.

CO Z RECENZJAMI?
Nie musisz mieć bloga, żeby być w Programie. Musisz po prostu umieć pisać. Recenzję każdego produktu należy zamieścić w serwisie w nieprzekraczalnym terminie, nie ma obowiązku powielać tego na blogu. To, że czasem skrobnę tu coś o produktach z pudełek to jedynie moja dobra wola i trochę chęci.

CZY Z PROGRAMU MOŻNA 'WYLECIEĆ'?
Tak. Jeśli nie odbierzesz pudełka w terminie, nie opublikujesz wszystkich recenzji lub, kiedy poziom Twoich wypowiedzi drastycznie spadnie. Nad naszymi opiniami czuwają moderatorzy, który dokonują ich korekty. Ale oczywiście nie zmieniają sensu wypowiedzi. Każdy z nas ma prawo do obiektywnej oceny - jeśli produkt nie zdaje u nas egzaminu, po prostu o tym piszemy. Moderatorzy dbają o poprawną deklinację, interpunkcję itd, czasem recenzje odsyłają do przeedytowania. Kilka takich zwrotów i członkostwo jest pod znakiem zapytania.

CZY WARTO?
No jasne! Program Nowości daje szerokie spojrzenie na nowości pojawiające się w drogerii, ale także uczy organizacji i sumienności. Do tego ta ekscytacja za każdym razem, kiedy pojawiają się nowe zestawy... Odbieranie i otwieranie pudełek to jak całoroczna gwiazdka.

A skoro jesteśmy przy pudełkach... W kolejnych trzech wpisach pokażę Wam jak minął mi rok z Programem Nowości, które produkty okazały się hitem i dokładnie przeanalizuję skład każdego z ostatnich dwunastu pudełek. Jeśli macie jakieś pytania dodatkowe - piszcie w komentarzu. Będę na bieżąco uzupełniać post :)

SPODOBAŁ CI SIĘ TEN WPIS? SPRAWDŹ, CO ZNALAZŁAM W ROSSMANNOWYCH PUDEŁKACH!:
- Program Nowości - co w pudełkach cz.1

Macie w planach aplikację?

13 komentarzy:

 1. Mam w planach zapisać się do klubu nowości, mam nadzieje, że mnie przyjmą.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wysłałam zgłoszenie po naszej rozmowie, po Meet Beauty i nadal czekam na odp :P moze po nowym roku się coś zwolni :x

  OdpowiedzUsuń
 3. Wyślę zgłoszenie, nic nie stracę, mogę tylko zyskać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja próbowałam rok temu ale się nie udalo.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna sprawa, jeżeli ktoś akurat zna się na kosmetykach i sprawia mu radość testowanie i opisywanie ich.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie nie chcą w tym programie :/

  OdpowiedzUsuń
 7. Jestem w programie już prawie rok i opisuję na blogu swoje paczki w formie pierwszego wrażenia z użytkowania produktów :) I też zawsze pojawia się mnóstwo pytań a propos programu :) Fajnie, że podsumowałaś to w jednym poście, będę odsyłać zainteresowanych :)

  OdpowiedzUsuń
 8. ja próbowałam, ale niestety mi się nie udało

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja czekałam dość krótko jak widzę , ale udało mi się i po świętach odebrałam swoją pierwszą paczkę :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy tylko ja mam problem z rejestracją? Wchodzę w link, wyświetla się polecenie logowania. Loguje się i przechodzę na stronę główną nie widzę ankiety. Czy wiesz może jak mogę znaleźć ankietę inaczej?

  OdpowiedzUsuń
 11. Właśnie. Jeśli ktoś wie jak się zarejestrować to prosimy o pomoc

  OdpowiedzUsuń

Jeśli masz zamiar w swoim komentarzu zostawić mi odnośnik do swojego bloga lepiej od razu wyjdź! ZAKAZ REKLAM I LINKOWANIA. Odwiedzam KAŻDEGO, kto zostawia merytoryczny komentarz, a jeśli mi się podoba zostaję tam na dłużej. Nie potrzebuję specjalnego zaproszenia!
Jednocześnie dziękuję za każde słowo i każdego hejta :*

Copyright © 2017 Pata bloguje