września 26, 2016

SUN 5 LAMPA UV/LED 36W Z ALIEXPRESS - CZY WARTO JĄ KUPIĆ?

lampa led z aliexpress

W swojej karierze hybrydomaniaczki przerobiłam już kilka lamp do utwardzania paznokci. Jak pewnie większość, ja także zaczynałam od najtańszego modelu - 36W lampy UV. Moja pasja się rozwijała, kolekcja lakierów i akcesoriów powiększała, więc przyszedł też czas na na lampę lepszą, mocniejszą i przede wszystkim szybszą... A utwardzenie warstwy w 10 sekund, to chyba całkiem niezły wynik, nie?

O tradycyjnej lampie 36w UV zapomniałam już dawno. Ciągle jednak uważam, że dla rozpoczynających swoją przygodę z hybrydami jest to najlepsza opcja. Dlaczego? Po pierwsze ta lampa ma wymienne żarówki, jeśli więc przyjdzie nam na myśl sprzedać ją kolejnej osobie, możemy je po prostu wymienić bez jakiegokolwiek śladu zużycia. Po drugie lampa UV uczy cierpliwości i pozwala na poprawki. Z racji, że czas utwardzanie nie jest tak ultra szybki jak przy ledach, po 10sek możecie wyjąć rękę i dokonać lekkich korekt. Po trzecie to opcja najtańsza - jeśli robienie hybryd samodzielnie okaże się za trudne lub jakoś specjalnie Cię nie zainteresuje nie będzie Ci szkoda wydanej fortuny.

Od pewnego czasu utwardzanie paznokci we wszystkim dobrzej znanej słuchawce także zaczęło mnie męczyć. Niska moc lampy i centralne umiejscowienie diod, sprawiały, że ciężko było o idealne utwardzenie warstwy lakierów. Wystarczyło lekkie przekręcenie ręki w prawo, czy w lewo aby lakier zaczął spływać nietknięty fioletowym światłem. Do tego wszystkiego zawsze dochodziła kwestia kciuków, które zostawały na sam koniec, bo nie mieściły się pod lampę. 

Postanowiłam rozglądnąć się wreszcie za lampami o dużej mocy, idealnych na kolejny krok mojej przygody. W ruch poszło ukochane AliExpress, bo twierdziłam, że nie będę przepłacać u polskich dystrybutorów, którzy jedynie na lampy nanoszą logo swojej marki, a ich cen windują mocno w górę.

Poznajcie więc SUN 5...

lampa z aliexpress
hybrydy aliexpress

Moje maleństwo dotarło bardzo szybko, a jego cena wynosiła coś koło 40$. Z miejsca zaczęłam ją testować i sprawdzać co tak naprawdę potrafi. Szukając lampy zależało mi na jej kompaktowości i mobilności, a SUN5 dzięki swojemu kształtowi i braku podłoża jest idealna do przechowywania i przenoszenia.

Lampa wyposażona jest w czujnik ruchu, co sprawia, że nie muszę każdorazowo naciskać przycisku, aby lampa zaczęła działać. To dzieje się samo! Kiedy ręka umieszczona jest pod diodami, te zaczynają automatycznie świecić.

Zależało mi także, aby wyposażona była w timer. Jest to bardzo pomocne szczególnie, kiedy utwardzacie po jednym palcu (polecam tę technikę, bo lakier nie czeka i nie spływa międzyczasie). Timer w SUN5 liczy czas automatycznie od włożenia ręki pod lampę - w górę do 100 sekund, bądź w dół, kiedy ustawimy go za pomocą przycisku. Ta opcja z kolei sprawdza się szczególnie w przypadku utwardzania wzorników, których czujnik ruchu nie wychwytuje.

SUN5 posiada fajną opcję Low Heat Mode, która pozwala na zmniejszenie mocy lampy z 36W o połowę, co może być szczególnie przydatne dla osób pracujących nie tylko z lakierami hybrydowymi, ale także żelami, które przy grubej warstwie mogą piec. Ustawienie niższej mocy wydłuża czas pracy, ale jest bardziej komfortowe dla nas czy naszej klientki.

lampa z aliexpress do hybryd

Na szczególną uwagę zasługuje także sposób rozmieszczenia diod - zarówno po prawej i po lewej, tuż przy samym spodzie mamy ich po 4, dzięki temu sytuacja, że bok małego palca lub kciuka nie zostaje utwardzony do końca nie ma już miejsca.

lampa do hybryd ledowa
hybrdy - jaka lampa
sun5 opinie

Czy lampa ma jakieś wady? Diody nie są wymienne, więc trzeba liczyć się z tym, że jeśli przestaną świeci, to lampa jest do wymiany w całości. Nim jednak to się stanie zrobicie naprawdę dużo pięknych mani. Jeśli zdecydujecie się na zakup SUN5 pomyślcie dodatkowo o gumowych naklejkach na nóżki, które sprawią, że lampa będzie stabilnie stała w miejscu, bo w obecnej chwili trochę ślizga mi się po blacie. Wystarczy nawet kropelka kleju na gorąco!

lampa ledowa recenzjesun5 test
lampa led do hybrydy

Jestem ogromnie zadowolona z nowego nabytku! Przede wszystkim ze względu na to, że czas, który poświęcam na wykonanie manicure zmniejszył się z prawie 2h do ok. 40 min. To świetne udogodnienie, więc jeśli tylko myślisz o nowej lampie LED/UV z czystym sumieniem polecam SUN5. 
-------------------------------------------------------------------

Lampa na AliExpress kosztuje koło 25$ i możecie kupić ją TUTAJ 

lampa led uv sun5

Dajcie znać z jakich lamp Wy korzystacie na co dzień? Kolejnym krokiem, do którego się przymierzam jest zakup profesjonalnej frezarki, bo zdejmowanie hybryd za pomocą acetonu zaczyna mnie męczyć. Jeśli macie jakieś doświadczenie w tym temacie, chętnie poczytam! W przypadku problemów z zamówieniem odezwijcie się na priv przez maila czy w jakiś inny sposób, a ja chętnie pomogę :)

Więcej hybrydowych postów przeczytajcie tutaj 

Co myślicie o SUN5?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli masz zamiar w swoim komentarzu zostawić mi odnośnik do swojego bloga lepiej od razu wyjdź! ZAKAZ REKLAM I LINKOWANIA. Odwiedzam KAŻDEGO, kto zostawia merytoryczny komentarz, a jeśli mi się podoba zostaję tam na dłużej. Nie potrzebuję specjalnego zaproszenia!
Jednocześnie dziękuję za każde słowo i każdego hejta :*

Copyright © 2017 Pata bloguje