Tajemne cyferki na pilnikach na pewno niejedną z Was zaintrygowały. Czym jest gradacja pilnika i po co w ogóle producent używa numeracji? Co oznacza 100/180? Jaki pilnik najlepiej spisze się w przypadku Waszych paznokci? Bazując na moich doświadczeniach z pilnikami Semilac, poniżej zdradzam Wam odpowiedzi na te pytania!
Przede wszystkim pamiętaj, że technika piłowania Twoich paznokci ma duży wpływa na to, w jakiej aktualnie są kondycji. Nie wierzysz? Machanie na prawo i lewo tępym pilnikiem mocno uszkadza Twoją płytkę. Staraj się więc zawsze piłować paznokcie w jednym kierunku - unikniesz w ten sposób przykrego rozdwajania się płytki.
CO OZNACZAJĄ NUMERY NA PILNIKU?
Jeśli technikę masz już opanowaną i wiesz jakich ruchów potrzebują Twoje paznokcie, dobierz odpowiedni pilnik. Czym są numery na pilnikach i o czym świadczą? Mówiąc najprościej... świadczą o ziarnistości, a dokładniej o tym, ile drobnych ziarenek znajduje się na 1 centymetrze kwadratowym naszego narzędzia. Idźmy więc drogą dedukcji: im większa liczba na pilniku, tym więcej ziarenek. I dalej: im więcej drobnych ziarenek, tym łagodniejszy tudzież mniej ostry pilnik.
JAKI PILNIK WYBRAĆ?
W kolekcji Semilaca znajdziecie całe uzbrojenie potrzebne do wykonywania idealnego manicure. Od pilników przeznaczonych do spiłowywania żeli czy topu, do wygładzania powierzchni, nadawania kształtu, modelowania. Warto pamiętać, że najładniejszy kształt paznokcia uzyskamy używając do jego spiłowania kilku pilników - rozpoczynając od najostrzejszych, stopniowo przechodząc do łagodniejszych. Wszystko po to, aby maksymalnie wygładzić krawędzie. Jeśli jednak nie wiecie, który z nich będzie dla Was najbardziej odpowiedni, koniecznie zapoznajcie się ze zdjęciami poniżej i kilkoma moimi radami.
PILNIK 80/100
Pilnik 80/100 to wersja dla profesjonalistów pracujących z reguły na twardych żelach. Nadaje się do ściągania wierzchniej warstwy i spiłowywania warstw żelowych i akrylowych. 80 raczej do akrylu - nadawania mu kształtu, wyrównywania twardej powierzchni, a 100 do żeli. Zdecydowanie odradzam go wielbicielkom hybryd i tradycyjnego manicure, bo zrobicie sobie nim krzywdę i znacznie ucierpi na tym Wasza płytka.
PILNIK 100/180
100 ciągle najlepiej nadaje się do obróbki paznokci żelowych, ale 180 to już krok w kierunku naturalnej płytki. Służy przede wszystkim do skrócenia paznokci i nadania im odpowiedniego kształtu. Szczególnie polecam go, gdy zajmujemy się paznokciami naszych mężczyzn lub osób starszych. Średnia ziarnistość tego pilnika pozwala na sprawne i efektywne piłowanie. W przypadku Semilaca pilnik 100/180 występuje aż w czterech wariantach:
- prostym - najbardziej tradycyjnym, uniwersalnym i tak naprawdę wielofunkcyjnym;
- prostym cienkim - idealnym do opiłowywania paznokci tuż przy skórze, przy wolnym brzegu, gdzie wsunięcie tradycyjnego pilnika jest czasem utrudnione;
- łódki - czyli połączenia uniwersalnej strony prostej z okrągłą, wyspecjalizowaną do opracowywania wałów paznokciowych;
- banana - ten poprzez wygięty kształt pozwala na dotarcie do trudno dostępnych miejsc, ma ułatwiać operowanie pilnikiem oraz nie narażać nas na uszkodzenia skórek.
PILNIK 120/180
Moim zdaniem to najbardziej klasyczny pilnik, którego każda z Was powinna posiadać w swojej kolekcji. 180, podobnie jak w przypadku poprzednich, świetnie sprawdzi się do nadania kształtu naturalnej płytce, a 120 do wykończenia i wygładzenia krawędzi. Dodatkowo ten pilnik jest ultra cienki, a to oznacza, że piłuje idealnie przy bocznych krawędziach, docierając w trudno dostępne miejsca.
PILNIK 180/240
To pilnik w sam raz dla początkujących. Nie zrobicie sobie nim krzywdy i będzie idealny do wykończenia obróbki paznokci. 240-ką dobrze wygładzicie powierzchnię paznokcia, zmatujecie płytkę bez narażania jej na uszkodzenia. Słowem: to podstawa w pracy wielbicielek hybryd i tradycyjnego manicure.
BLOK POLERSKI 01
Klasyczny przykład drobnoziarnistego bloczku polerskiego idealnego do zmatowienia płytki tuż przed położeniem hybrydy. Nie zniszczy Waszych paznokci, a wizualnie znacznie je wygładzi i pomoże Wam pozbyć się wszelkich nierówności i fałd.
Wszystkie powyższe produkty możecie tradycyjnie kupić na stronie Semilaca - TU.
Przypominam, że zamówienia powyżej 50 złotych zawsze są wysyłane gratis! :)
A czy Wy zwracacie uwagę na gradację pilniczków podczas ich zakupu? Mam nadzieję, że mój wpis choć trochę pomoże Wam podczas następnego uzupełniania swojego asortymentu. Uważam, że pilniczki drewniane i na gąbce to najlepsze, co możecie zafundować swoim paznokciom. Wystrzegajcie się metalowych pilników, które poprzez swoją ostrość niszczą płytkę i rozwarstwiają krawędzie paznokcia. Jeśli zaś chodzi o pilniki szklane - trudno w drogeriach trafić na te dobrej jakości, które potrafią posłużyć trochę więcej niż 5-6 razy.
SPODOBAŁ CI SIĘ TEN POST? SPRAWDŹ TAKŻE:
Jakie są Wasze pilnikowe preferencje?
Świetny przewodnik, z pewnością przyda się wielu osobom :) Dziękujemy za zaufanie do naszych produktów :)
OdpowiedzUsuńPozdrawiam,
Online Ekspert marki Semilac
Fajny poradnik, zupełnie nie wiedziałam o co z tym chodzi:D
OdpowiedzUsuń