stycznia 20, 2019

WZORKI NA KRÓTKIE PAZNOKCIE - 12 PROPOZYCJI ZDOBIEŃ

wzorki na paznokcie

Nie tak dawno padło kilka prób na Instagramie o... proste zdobienia. Padały argumenty, że "tak, widać, że u Ciebie talent, że ręka już wypracowana, a ja nawet prostej, okrągłej kropki nie potrafię zrobić". Za każdym razem odpowiadam, że kluczem do sukcesu i pierwszych małych arcydzieł jest upór, konsekwencja ćwiczenia i... narzędzia!

Co dziś przygotowałam? Wzory proste, ale ciągle zróżnicowane pod względem techniki i opanowania drżącej ręki. W niektórych prosta linia będzie wymagana, w niektórych im bardziej koślawo, tym lepiej. A, że liczby już nigdy więcej nie będą mnie ograniczać, to zdobień jest aż 12. Początkowo chciałam pokazać Wam trzy, krok po kroku. Potem stwierdziłam, że pięć. Następnie, że dziesięć, a wyszło jak wyszło... w szale zmalowałam dwanaście i stwierdziłam, że ładnie zestawione po trzy w rzędzie będą prezentować się jeszcze lepiej, a i większa szansa, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Żeby było maksymalnie prosto użyłam tylko dwóch lakierów, jednego SemiArtu i trzech narzędzi:
 1. 146 Purple King
 2. 178 Delicious Cha-Cha (aktualnie w outlecie - znaczy, że taniej i że już więcej go nie będzie)
 3. biały SemiArt
 4. pędzelek 0003 i 0002
 5. sonda
 6. (Top Mat Total - w niektórych zdobieniach możliwy do zastąpienia bloczkiemTop)

Wzorki na krótkich paznokciach - o tym pamiętaj:

Wiem, że każda z nas - kobiet - marzy o długich paznokciach, o idealnej krzywej C, o smukłej płytce. Sama, kiedy zaczynałam przygodę z hybrydami chciałam, żeby szybko urosły, bo zdobienia na ogryzkach nie wyglądają zbyt ciekawie. Teraz z perspektywy czasu mam trochę inne zdanie. Ładnie zrobione paznokcie, nawet te maksymalnie krótkie to +100 do wyglądu. O co konkretnie chodzi przy krótkich paznokciach?
 • smukły kształt - żeby optycznie wysmuklić dłoń i wydłużyć płytkę paznokcia  dobrze piłować ją do migdałka, ale uwaga - NIE SZPIC! Koniecznie zwróćcie też uwagę na boki paznokcia, przy takim kształcie nie trudno jest go przepiłować
 • nakładamy BARDZO cienkie warstwy - przy długich paznokciach ilość produktu rozkłada się na całej powierzchni w miarę równomiernie, przy krótkich nie ma gdzie spłynąć i bardzo łatwo zalać skórki, zrobić "góry i doliny".
 • wzory powinny być pionowe - tak aby optycznie wydłużyć płytkę. Unikamy więc poziomych linii czy poziomego ombre.
 • wzory powinny być "cienkie i małe" - zapominamy o dużych grochach na całej powierzchni płytki paznokcia, bo przytłoczymy tym manicure, a przecież zależy nam na "wydłużeniu" i lekkości dłoni.
 • tafla jako alternatywa dla wzorów - jeśli ciągle bronicie się przed chwyceniem w dłoń pędzli wystarczy, że jeden paznokieć w całości pokryjemy pyłkiem, brokatowym kolorem, czy wybierzemy zdobienie Cat Eye - nie wymagają one umiejętności, a dodają uroku manicure. 

Zdobienia na krótkie paznokcie - przykłady:


wzory na krótki paznokcie

1. Glitter ombre - 146 + 178, proste do wykonania. jak je zrobić pokazywałam w tym filmie
2. Geometryczne etno - pociągły kształt wysmukla optycznie płytkę.
3. White carving - w SemiArcie możecie rzeźbić, wiedzieliście? Więcej o carvingu w tym wpisie.

jak pomalować krótkie paznokcie

4. Grochy - na krótkich paznokciach unikajmy przytłoczenia - rozrzucenia kropek na całej powierzchni - ułóżmy je w linii, najlepiej pionowej, albo półokręgiem.
5. Paski - klasyka, ale warto pobawić się tu asymetrią. Paski nie są straszne, kiedy ma się pod ręką dobry pędzelek, trust me! Wystarczy wtedy jedno pociągnięcie.
6. Gwiazdy  - ważne by zmalować jedną, góra dwie w całości. Reszta niech delikatnie wysuwa się z boku. Co za dużo, to niezdrowo, szczególnie na krótkich paznokciach.

fioletowe paznockie

7. Brokatowa geometria - ciągle dbamy o długie linie. Tu dodajemy jedynie trochę błysku.
8. Minimal - ujmujący minimalizm. Pobawiłam się tu kreskami i sondą. Proste i piękne.
9. Brokatowe języki - mały akcent w postaci glitterowych języków doda nam elegancji. Ważne by układać je wzdłuż płytki.
wzorki na paznokcie hybrydowe

10. Floral - zachowując pociągłą formę malujemy kreskę, apotem kropki sondą rozciągamy w formie liście. Zauważcie, że nie wypełniłam listków całkowicie - daje to efekt naturalnego cieniowania.
11. Muszelka - odwrócona, wykorzystałam bazowy kolor 146 i każda postawioną kropkę o wałów paznokcia rozciągnęłam ku dołowi. Uwaga, bo się zlewa. Dobrze robić po dwie, góra trzy na raz.
12. Liany - połączenie kropek i zwisających kresek. Prostota i elegancja dodająca smukłości.

Dajcie znać które ze zdobień najbardziej 
Wam się podoba?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli masz zamiar w swoim komentarzu zostawić mi odnośnik do swojego bloga lepiej od razu wyjdź! ZAKAZ REKLAM I LINKOWANIA. Odwiedzam KAŻDEGO, kto zostawia merytoryczny komentarz, a jeśli mi się podoba zostaję tam na dłużej. Nie potrzebuję specjalnego zaproszenia!
Jednocześnie dziękuję za każde słowo i każdego hejta :*

Copyright © 2017 Pata bloguje