kwietnia 27, 2015

MĘSKIM OKIEM: PO CO CI TRZYDZIESTA SUKIENKA?


Codziennie spoglądamy w niebo. Doskonale wiemy, że niebo jest niebieskie. Ale nie zastanawiamy się dlaczego niebo jest niebieskie. Takie pytanie zadają sobie może tylko ciekawskie dzieci, które muszą wszystko wiedzieć, poznać, zbadać i dotknąć. Albo naukowcy. Oni oczywiście wiedzą, że niebo jest niebieskie z powodu konkretnych, skomplikowanych procesów zachodzących w atmosferze, czyli wyjątkowo intensywnego rozszczepienia promieni niebieskich, które powstają ze światła białego i są najbardziej dostrzegalne… Nikogo normalnego nie interesuje jednak naukowe dociekanie przyczyn powstawania koloru nieba. Można powiedzieć, że dla zwykłego zjadacza chleba to jasne jak słońce, że niebo jest niebieskie. To tak samo oczywiste jak fakt, że kobiet musi mieć w szafie mnóstwo ubrań. I z tym, i z tym się nie dyskutuje. 

Po pierwsze, kobieta chce się podobać. To prawda stara jak świat. Chce się podobać nie tylko mężczyznom, ale i sobie. Żyjemy na dodatek w czasach, gdy miejsce sakralnych świątyń zastąpiły świątynie handlowe, więc kulturowe trendy też mają znaczenie – stąd ta moda na poprawianie wyglądu, korygowanie niedoskonałości, dbanie o strój. Po drugie, kobieta śledzi inne kobiety, namiętnie ogląda gazetki, stylizacje, przygląda się reklamom i z wypiekami czyta Pudelka, gdzie aż roi się od "ponętnych" babiszonów. Saint Exupery pisał naiwnie, że „najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”. Dziś za to stwierdzenie mógłby zostać zlinczowany, bo przecież niemal każda kobieta wie, że facet przede wszystkim w swoich wyborach kieruje się wzrokiem, a nie jakimś tam zwracaniem uwagi na charakter. Po trzecie wreszcie, jej zawsze jest mało, czego świat samców nie może zrozumieć. Przecież każda sukienka jest inna, każda para butów inna, każda bluzeczka inna. Co z tego więc, że mam w szafie mnóstwo ubrań, skoro w sklepie zawsze trafiam na takie, którego jeszcze nie posiadam? Trzeba więc kupić, bo na pewno gdzieś, kiedyś, do czegoś się przyda.

Pewnie istnieje jeszcze kilka czynników, które sprzyjają kobiecym zakupom. Ktoś mądrze napisał, że kobiety są z Wenus, a tamtą planetą rządzą zupełnie inne reguły. Ale nawet mężczyźni - Marsjanie są w ostatnich czasach mniej niechętnie nastawieni, bo oni również ulegają modzie na to, by dobrze wyglądać, a i cieszą się, gdy mają obok siebie kogoś atrakcyjnego. Trzeba więc pogodzić się z faktem, że nie żyjemy w czasach kamienia łupanego, a my - kobiety korzystamy i korzystać będziemy z możliwości konsumpcyjnej kultury. Byle tylko w tej pogodni za ubraniem nie zatracić czegoś ważniejszego, bo czasem aż przykro patrzeć, gdy życiowa wartość kobiety ogranicza się do bycia wieszakiem na ciuchy. A można przecież i pięknie wyglądać, i pięknie żyć.

Drogi mężczyzno, nie masz co się dziwić, że kobieta kupuje trzydziestą sukienkę. To przecież oczywiste i jasne jak słońce, niebieskie jak niebo. Żeby tylko pod tą sukienką było coś więcej! I nie chodzi wcale o silikony.


Zgadzacie się?
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli masz zamiar w swoim komentarzu zostawić mi odnośnik do swojego bloga lepiej od razu wyjdź! ZAKAZ REKLAM I LINKOWANIA. Odwiedzam KAŻDEGO, kto zostawia merytoryczny komentarz, a jeśli mi się podoba zostaję tam na dłużej. Nie potrzebuję specjalnego zaproszenia!
Jednocześnie dziękuję za każde słowo i każdego hejta :*

Copyright © 2017 Pata bloguje